Flokser Kimya enerjinin daha verimli kullanması için poliüretan sistemleriyle öne çıkıyor

23.09.2020
Flokser Kimya enerjinin daha verimli kullanması için poliüretan sistemleriyle öne çıkıyor

Flokser Kimya, poliüretan hammadde üreticisi ve ihracatçısı olarak ürünleriyle ısıtma-soğutma sektörüne yönelik alternatif çözümler sunuyor. Isıtıcı ve soğutucu sistemler için Ar-Ge merkezinde geliştirdiği poliüretan izolasyon ürünleriyle sektöre öncülük ediyor. Güneş̧ kolektörleri güneş̧ enerjisi, ısı sistemleri ve kazanlarda sıcaklığı sabit tutmak amacıyla tercih edilirken, soğutma sistemleri ise buzdolaplarında ısı yalıtımını ve verimliliği sağlamak için kullanılıyor

 

Poliüretan sistemler, yüksek ısıl yalıtım özelliği sayesinde ev tipi ve endüstriyel buzdolapları, su ısıtıcıları ve güneş enerji kolektörlerinde en çok kullanılan yalıtım malzemesi olarak dikkat çekiyor. Enerji tasarrufu sağlayan bu malzemelerin güçlü mekanik özelliği bulunuyor, uzun ömürlü ve düşük ağırlıklı olması nedeniyle tercih ediliyor. Türkiye’nin bakanlık onaylı ilk özel poliüretan Ar-Ge merkezine sahip Flokser Kimya, poliüretan ısıtıcı ve soğutucu izolasyon ürün grubuyla yalıtım çözümleri sunuyor.

Enerjiyi azaltarak verimliliği öne çıkarıyor

Flokser Kimya’nın ürettiği poliüretan sistemlerden güneş̧ kolektörleri güneş̧ enerjisi, ısı sistemleri ve kazanlarda (boyler) sıcaklığı sabit tutmak amacıyla kullanılıyor. Poliüretan köpük sayesinde güneş kolektörlerinin içerisinde bulunan sıvı ısı kaybına uğramıyor. Böylece poliüretan köpüğün kullanıldığı kolektörlerden yüksek verim alınıyor.

Enerji maliyetlerinin gitgide önem kazandığı günümüzde buzdolaplarının ısıl yalıtımında kullanılan poliüretan sistemleri polimiks ve izosiyanattan oluşuyor ve sağladığı düşük lambda değerleri ile enerji kaybını azaltmasından dolayı tercih ediliyor. Flokser Kimya’nın buzdolabı üretimine yönelik sağladığı poliüretan sistemleri, güçlü mekanik özelliğiyle üstün yapışma ve yalıtım sağlıyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.