Beykoz Üniversitesi’nden üç yeni Yüksek Lisans Programı

25.09.2020
Beykoz Üniversitesi’nden üç yeni Yüksek Lisans Programı

Lisans eğitimlerini tamamlayan ve yüksek lisansa devam etmek isteyen tüm adaylar için Beykoz Üniversitesi’nde yüksek lisans başvuruları devam ediyor.  Güz döneminde adaylar mevcut programların yanı sıra yeni açılan Klinik Psikoloji (Tezli-Tezsiz), Bilgisayar Mühendisliği İngilizce (Tezli-Tezsiz) ve İşletme İngilizce (Tezli-Tezsiz) programlarına da 9 Ekim 2020 tarihine kadar başvuru yapabilecek.

Kariyerinde fark yaratmak isteyen ve akademisyen olma hayalini taşıyan adaylar için Beykoz Üniversitesi’nde 2020 güz dönemi yüksek lisans başvuruları devam ediyor. Üniversitenin Lisansüstü Programlar Enstitüsü bu dönem mevcut yüksek lisans programlarına üç yeni program daha ekledi.  Adaylar mevcut programların yanı sıra yeni açılan Klinik Psikoloji (Tezli-Tezsiz), Bilgisayar Mühendisliği İngilizce (Tezli-Tezsiz) ve İşletme İngilizce (Tezli-Tezsiz) programlarına da 9 Ekim 2020 tarihine kadar başvurularını yapabilecekler.

Çalışan öğrenciler için fırsat

Dersler 19 Ekim 2020 tarihinde başlayacak. 2020 güz dönemine özel olmak üzere örgün yüksek lisans programları uzaktan eğitim yöntemi ile yapılacak. Beykoz Üniversitesi Senatosu’nun öğrencilerinin ve çalışanlarının sağlığını ön planda tutarak, salgının mevcut durumunu, YÖK ve Sağlık Bakanlığı’nın duyuru ve uyarılarını dikkate alarak bu kararı verdiğini belirten Beykoz Üniversitesi Lisansüstü Programlar Enstitüsü Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Nuriye Bayraktar sözlerini şöyle sürdürdü: “2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında açılacak derslerimizin tamamı uzaktan eğitim yoluyla, “Çevrimiçi Eşzamanlı”, “Çevrimiçi Eşzamansız” olarak sürdürülecek. Salgın döneminde herkes için en sağlıklı olacak model ile öğrenime devam etmeye çalışıyoruz. Özellikle çalışan öğrencilerimiz için bu dönem önemli bir fırsat.  Üniversitede yine güz dönemine özel olarak derslerin ara sınavları gerekli sınav güvenliği tedbirleri alınarak online, yarıyıl sonu sınavları ise salgınının mevcut durumu göz önünde bulundurularak ve öğrenci sayısı fiziki mesafe koşullarına uygun ve asgari düzeyde tutularak örgün olarak yapılacak.”

Üç yeni program

Enstitünün sunduğu programlara Klinik Psikoloji (Tezli-Tezsiz), Bilgisayar Mühendisliği İngilizce (Tezli-Tezsiz) ve İşletme İngilizce (Tezli-Tezsiz) olmak üzere üç yeni program eklendiğini belirten Bayraktar, “Yüksek lisansın, kariyerimizde bizleri bir basamak yukarı taşıyacağını ve iş gücüne katılımı kolaylaştıracağını biliyoruz. Bu bilinç ve günün gerektirdiği ihtiyaçlar doğrultusunda mevcut yüksek lisans programlarımızı yenilerini ekleyerek çoğaltıyoruz. Yeni açılan programlarımız ile birlikte güçlü ve deneyimli akademik kadromuz ile 2020-2021 akademik yılına çok iddialı başlıyoruz” dedi. Enstitünün yeni açılan programlar konusunda titiz bir çalışma yürüttüğünün de altını çizen Bayraktar, “Yüksek lisans programlarının ihtiyaç duyduğu hali hazırda planlanmış olan alt yapıların kurulumları için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bu kapsamda Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programları için üniversitemiz bünyesinde kurulacak olan Psikoloji Araştırma Merkezi’nin açılış çalışmaları hızla sürüyor. Bu merkezimizde öğrencilerimiz programların teorik derslerini tamamladıktan sonra, klinik psikolog adayları olarak yetkin bir uzmanın gözlem ve yönetiminde, süpervizyon altında danışan görerek mesleki deneyim kazanacak ve yetkinliklerini artıracaklar” diye konuştu.

Editöre Not: İstanbul Kavacık’ta 2016 yılında kurulan Beykoz Üniversitesi’nin temeli, 2008’de Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun kurulması ile atıldı. Rektörlüğünü Prof. Dr. Mehmet Durman’ın yaptığı Beykoz Üniversitesi’nde; ‘İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi’, ‘Sanat ve Tasarım Fakültesi’, ‘Sosyal Bilimler Fakültesi’, ‘Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ olmak üzere dört fakülte, ‘Yabancı Diller Yüksekokulu’, ‘Sivil Havacılık Yüksekokulu’ olmak üzere iki yüksekokul, Meslek Yüksekokulu, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu olmak üzere iki meslek yüksekokulu ve yüksek lisans ve doktora programlarının sunulduğu bir Lisansüstü Programlar Enstitüsü yer almaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.