Saç ve kozmetik dünyasının global oyuncusu CHI®, nihai tüketici ile buluşuyor

14.10.2020
Saç ve kozmetik dünyasının global oyuncusu CHI®, nihai tüketici ile buluşuyor

Dünyada geleceği şekillendiren teknolojileri, yeni nesil saç bakım anlayışına entegre eden CHI®, saç ve kozmetik dünyasında çığır açmaya artık Türkiye’nin en seçkin kozmetik zincirlerinde devam ediyor. İmza attıkları yenilikler ve inovatif ürün yelpazesi ile fark yaratan CHI®, 21. yüzyılın tüm ihtiyaçlarına inovatif ürünler ile katkıda bulunuyor

Tüm süreçleri alanında uzman profesyoneller tarafından yürütülen ve AR-GE çalışmaları yapan CHI® ailesi, saç bakımındaki tüm ezberleri bozmayı ve sektördeki dengeleri değiştirmeyi amaçlıyor.

“Saç bakım sistemi ile kuralları yeniden yazıyoruz”

Gelişen dünyanın değişen beklentilerine cevap verebilmenin çok önemli olduğuna dikkat çeken Farouk Systems’in kurucusu ve CEO’su  Dr.Farouk Shami; “Bizim hikayemiz denenmemişi denemek ve sektöre inovatif bir bakış açısı getirecek ürünler geliştirme fikriyle başladı. Bu serüvendeki en önemli rehberimiz; insan sağlığını riske atmayan, doğanın onarıcı gücünden faydalanan, çevreye duyarlı bir üretim anlayışı geliştirmek oldu. Çok titiz bir çalışma süreci geçirdik, her detayı titizlikle yürütüldü. Çalışmalarımızın temelinde, hem saç boyama ve saç bakım teknolojisinde, hem de dünya çapındaki kuaför ve stilistlerin vizyonlarında yeni çığırlar açacak gelişmeler yer aldı. Sonuç olarak SunGlitz adı altında ilk amonyaksız saç boyasından dokunmatik saç kurutma cihazına kadar farklı yenilikler geliştirerek dünya çapında birçok ilke imza attık” dedi.

 

“Gerçek ipek kozasından elde ettiğimiz bileşenleri kullanıyoruz”

Her zaman sadece yenilikleri takip eden marka değil aynı zamanda yeniliklere öncülük eden bir lider olmayı hedeflediklerini ifade eden Farouk Shami, saç bakımında çığır açan ipek teknolojisinin de büyük bir devrim olduğunu söyledi.

Sözlerine şu şekilde devam eden Shami; “İpek kozasından elde edilen ve ürünlerde temel bileşen işlevi gören doğal İpek içerikli CHI Silk Infusion® serisini hayata geçirdik. Dünya üzerindeki en güçlü lif olan ipeğin saçlar üzerinde inanılmaz etkileri söz konusu. İpek saçlara muhteşem bir ışıltı vererek saçların ihtiyacı kadar içindeki nemi muhafaza ediyor. Saçlara sağlık kazandırırken aynı zamanda kolay şekil almasını sağlayıp güçlendiriyor.  Çevresel etkenlere karşı saçın direncini arttırıyor. UV ışınlarına karşı korurken renk kaybını önlüyor. Sadece dış yüzeyi değil saçı içten besleyerek koruma altına alıyor” dedi.

7 kıtada, 150 ülkede saç bakımının adı; CHI®

 

AR-GE ve inovasyon odaklı bir çalışma vizyonu geliştirdiklerini dile getiren Farouk Systems CHI®’nin kurucusu Farouk Shami; “1986’dan beri, tam 35 yıldır, ABD’de profesyonel kuaför sektöründe liderliğimizi koruyoruz. Ana merkezimiz Huston’da 2500 kişiyle 1000.000  metrekarede üretim gerçekleştiriyoruz. 5000’den fazla eğitimci ve 500 yakın lise düzeyindeki CHI® akademi ağımızla sektöre nitelikli profesyoneller yetiştiriyoruz. Son 19 yıldır Kainat Güzellik Yarışması’nın resmi ana sponsorluğunu üstlenen markamızın dünya çapında 7 kıtada 150 ülkede Distrübütör organizasyonu  bulunuyor. Ürünlerimiz dünya genelinde yüz binlerce zincir kuaför salonunda ve global market zincirleri, zincir mağaza ve yerel zincir satış noktasında satılıyor. Hedefimiz 100 % müşteri memnuniyeti ile ürünlerimizi dünyanın her yerine ulaştırmak ve başarımızı sürdürülebilir kılmak için çalışmaya ve yeniliklere öncülük etmeye devam edeceğiz” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.