Temiz hava farkındalığı arttı

14.10.2020
Temiz hava farkındalığı arttı

Pandemi sonrası koronavirüs bulaşı riski nedeniyle kapalı ortamlarda hava temizleme cihazlarına talep arttı. Yaptıkları son araştırmaya göre, her 4 kişiden 3’ünün kapalı mekanlarda hava temizleme cihazı olup olmadığına dikkat ettiğini söyleyen Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, kapalı ortamlarda hava kalitesi farkındalığının pandemi öncesine göre  yaklaşık yüzde 50 arttığına dikkat çekti.

 

Kapalı ve özellikle de sirkülasyonun yoğun olduğu mekanlarda hava kalitesi ve temizliğine yönelik farkındalığımız da arttı. Hava temizleme sistemleri alanında 34 yıllık tecrübesiyle Temiz hava dolapları geliştirerek sağlıklı ortamlar oluşturulmasına destek olan Bomaksan, hava temizleme cihazlarına olan talebin arttığına dikkat çekiyor.

Soluduğumuz hava sağlığımız için çok önemli

Bomaksan’ın FutureBright araştırma şirketine yaptırdığı araştırma da toplumun  “dışarıdan” gelen havanın daha temiz ve taze olduğu algısının güçlü olduğunu, “dışarıdan” hava sirkülasyonun zor olacağı kapalı mekanlarda ise hava temizleme cihazlarına (HTC)  olan ilginin arttığını gösteriyor. Bu araştırmayı hava kalitesi konusunda pandemi sonrası gelinen farkındalık düzeyine dikkat çekmek için yaptıklarını söyleyen Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan,

Pandemi öncesi her 4 kişiden sadece 1’i kapalı mekanlarda hava temizleme cihazlarının olup olmadığına dikkat ederken; pandemi sonrasında ise 4 kişiden 3’ü cihazların varlığına dikkat ettiğini söylüyor. Bomaksan olarak uzun yıllardır hava temizleyen, toz, gaz ve kirlerden arındıran sistemler geliştiriyor, bu konuda farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Dolayısı ile hem bu konuda farkındalığın artmasından memnuniyet duyuyoruz. Çünkü soluduğumuz hava sağlığımız için düşündüğümüzden çok daha fazla önem taşıyor.”  dedi.

 

Portatif temiz hava dolabı ile sürekli temiz hava

Bomaksan’ın BOA AIR markasıyla, virüs ve bakterilerin hava yoluyla bulaşmasını minimize etmek için geliştirdiği portatif Temiz Hava Dolabı, içerisinde bulunan sınıfının en yoğun aktif karbon filtresi ile VOC’leri ve kötü kokuları filtreliyor. Sınıfının en yükseği olan H14 sınıfı HEPA Filtreler ise virüs, bakteri gibi mikroorganizmalar ile PM2.5 partikülleri içerisinde hapsederek ister küçük ister büyük metrekarelik kapalı ortamlarda sürekli olarak temiz hava sağlıyor. Temiz Hava Dolapları, içerisinde bulunan 3 kademeli filtrasyon teknolojisi sayesinde 1 mikron altı partikülleri bile %99,995 verimlilikte yakalıyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.