‘Yılın En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu’ ödülü TÜGİAD Ankara’nın oldu

14.10.2020
‘Yılın En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu’ ödülü TÜGİAD Ankara’nın oldu

Yaptığı başarılı çalışmaları ve gerçekleştirdiği projelerle öne çıkan TÜGİAD Ankara Şubesi, Yılın En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu Ödülü’nün sahibi oldu

Ekonomize Dergisi tarafından Ankara’nın başkent oluşunun yıldönümü olan 13 Ekim’de 13’üncüsü düzenlenen ‘Yılın Enleri’ Ödül Töreni Çukurambar Green Park Otel’de gerçekleştirildi. TÜGİAD Ankara Şubesi’nin Yılın En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu Ödülü’nü aldığı geceye siyaset ve iş dünyasının önde gelen isimleri katıldı. Alanında üstün başarı gösteren kişi, kurum ve kuruluşların ödüllendirildiği tören, fiziki mesafe ve maske kurallarına uygun olarak, koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirildi.

‘Yeni Normalde Sivil Toplumun Gücü’ temasıyla gerçekleşen törende, Yılın En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu Ödülü’nü TÜGİAD Ankara adına Başkan Zafer Yıldırım aldı. Yıldırım, Ankara’nın başkent oluşunun yıldönümünde bu ödülü almaktan onur duyduklarını ifade etti.

Açış konuşmalarına organizasyonun ev sahibi Medyamize Grup Başkanı Kadir Gürbüz ve ekibine teşekkür ederek başlayan Yıldırım, bugüne dek TÜGİAD Ankara olarak, başta Başkent Ankara olmak üzere ülke ekonomisine katkı sağlamak, gelişimini desteklemek ve girişimciliğe de öncülük etmek adına yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Bu doğrultuda son dönem gerçekleştirdikleri projeleri anımsatan Yıldırım, ‘’Ticari işbirliği oluşturmak ve ilişkileri geliştirmek için düzenlediğimiz etkinliklerin yanı sıra Ankara’da ticari etkileşimi attırmak için düzenlediğimiz TÜGİAD Ankara Ticari Etkileşim Fuarı (TATEF) ile inovasyonun ve 21’inci Yüzyıl’ın gereği olan teknolojinin sınırlarını anlamak, bu doğrultuda emek veren genç yetenekleri desteklemek için Atılım Üniversitesi ile birlikte düzenlediğimiz Fikrinle İz Bırak startup yarışmamız bizler için büyük bir ilham oldu. Yeni projeler geliştirmeye, 10’uncu dönem yönetimi olarak çıtamızı her zaman daha yükseğe çıkarmaya devam edeceğiz’’’ diye konuştu.

Ankara’nın ilk Teknoloji Merkezi TÜGİAD Ankara öncülüğünde açılıyor

Önümüzdeki dönem projeleri hakkında da bilgi veren Yıldırım TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ali Yücelen ile birlikte KOSGEB onaylı Ankara’nın ilk Teknoloji Merkezi’ni açacaklarının da müjdesini verdi.

‘’Her şeyi devletten beklemeyelim’’

Koronavirüs salgınının tüm dünya ülkeleri gibi Türkiye’yi de ekonomik anlamda olumsuz etkilediğine, iyileşme ivmesi yakalamak için her iş insanına büyük görev düştüğüne değinen Yıldırım, ‘’Her şeyi devletten beklemek anlayışı yanlıştır. Ticari hayat kolektif bir düzendir. Bizler onlarca senedir serbest piyasa ekonomisini savunan ve bu sayede de belirli ticari hacimleri yakalamış bulunan iş insanlarıyız; kalkınma yolundaki sorumluluğumuz büyük. Bu sorumluluk ilk aşamada üretme, istihdam etme, vergilendirme ve milli menfaat için hareket etme ilkeleri olarak belirlenmelidir. Biz TÜGİAD olarak kıymetli arkadaşlarımız ile birlikte ülkemizin kalkınması adına büyük bir gayretle çalışıyoruz, çalışmayı da sürdüreceğiz’’ dedi.

‘’En büyük ödül yol arkadaşlarımdır’’

Yılın En Başarılı Sivil Toplum Ödülü’ne sahip oldukları için duyduğu memnuniyeti ifade ederek, daha büyük bir özveriyle çalışacaklarının altını çizen Yıldırım, ‘’Bu salonda büyük bir gayret ve uğraşla çalışanlar ödüllendiriliyorsa en büyük ödül bu gayretin ortağı olan yol arkadaşlarımdır. Atatürk’ün çizdiği yolda, ‘’Vatanını en çok seven, vazifesini en iyi yapandır’’ parolasıyla çalışmaya devam edeceğiz. Bu kıymetli akşamın organizasyon sahiplerine bir kez daha teşekkür ediyoruz’’ diye konuştu.

Türkiye Ampute Milli Takımı’nın da Yılın Engel Tanımayan Başarı Ödülü’nü aldığı gecede Ankara Kulübü Derneği Seymen gösterileri de renkli görüntülere sahne oldu.

 

 

 

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.