17 Burda AVM’ye TSE’den Güvenli Hizmet Belgesi

15.10.2020
17 Burda AVM’ye TSE’den Güvenli Hizmet Belgesi

Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından uygulanan Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgeleme Programı’nın şartlarını kusursuzca yerine getirmesi ile TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ne sahip oldu…

 

1 Haziran’dan itibaren yeniden kapılarını açan, tüm tedbirlerin hassasiyet ile uygulandığı, AVM ziyaretçilerinin ve çalışanların sağlığına maksimum özen gösteren 17 Burda AVM, TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ne sahip oldu.

 

17 Burda AVM, T.C. Sağlık Bakanlığı’nın ve Çanakkale Valiliği Hıfzısıhha Kurulu’nun alışveriş merkezlerine ilişkin belirlediği tüm hijyen tedbirlerini eksiksiz olarak yerine getiriyor.

 

17 Burda’da zorunlu maske uygulaması sürerken profesyonel temizlik kadrolarına ilave olarak kurulan özel eğitimli ve donanımlı “Hijyen Takımı” özellikle lavabolar, yemek katı, ATM alanları, yürüyen merdiven el bantları ve asansörler gibi hassas kullanım alanlarında düzenli olarak dezenfeksiyon işlemlerini gerçekleştiriyor. 17 Burda ziyaretçileri, AVM içerisinde görünür alanlarda konumlandırılmış dezenfektan ünitelerine kolaylıkla ulaşabiliyor, ayrıca Danışma Bankosu’nda da dezenfektan temin edebiliyor. Her sabah ve her gece düzenli olarak temizlenen 17 Burda’da temizlik işlemi gün içerisinde de saat başı tekrarlanıyor. Yemek katında istisnasız her kullanım sonrasında masa ve sandalyeler hijyen takımı tarafından dezenfekte edilerek yeniden kullanıma hazır hale getiriliyor. Mağazaların düzenli olarak denetlendiği 17 Burda AVM’de uzun süre koruma sağlayan Nano-Clean uygulaması da yapılıyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında AVM girişlerinde temassız ateş ölçüm cihazlarının yanı sıra vücut ısısını otomatik olarak ölçen termal kameralar kullanılıyor. AVM içerisindeki anlık kişi sayısı otomatik olarak izlenerek kapasite sınırını aşmayacak sayıda kişinin aynı anda AVM içerisinde olması sağlanıyor. AVM içerisinde konumlandırılan çok sayıdaki özel üretim maske atık noktalarıyla kullanılmış maske ve eldivenlerin tıbbi atık işlemine tabi tutulması sağlanıyor. 17 Burda AVM’deki tüm mağazaların kendi sektör kategorilerine özel oluşturulan yönergeleri eksiksiz şekilde uygulamaları sağlanıyor.

İklimlendirmede %100 taze havalandırma kullanılıyor. İklimlendirme cihazları, taze hava girişi sağlayan klima santrallerinin değişimi ve dezenfeksiyonu ile %100 taze hava 24 saat korunuyor, ziyaretçiler sağlıklı nefes alıyor.

Yapılan tüm denetimlerden eksiksiz olarak tam puan alan, uyguladığı üst düzey önlemleri ile hijyen, güven ve konforu ziyaretçilerine sunarak TSE Güvenli Hizmet Belgesiyle tescillenen 17 Burda AVM, bu alanda da öncülük etmeye devam ediyor. 17 Burda AVM, belirlenmiş standartların üzerinde yalnızca 17 Burda AVM’de sunulan ekstra önlem, uygulamalar ve teknolojik donatılarıyla birlikte misafirlerinin özel bir alışveriş deneyimi yaşamalarını sağlayarak, Çanakkalelileri ağırlamaya devam ediyor.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.