Binlerce yılın iyi dilekleri bebeklerinizle

20.10.2020
Binlerce yılın iyi dilekleri bebeklerinizle

Dünyaya gözlerini yeni açmış bebeklerimiz hepimizin koşulsuz şartsız en kıymetlisidir. Doğumlarından itibaren “Nazar değmesin” temennilerini duyar,  binlerce yılın kadim bilgisini taşıyan nazar boncuğunu ne üstünden ne de eşyalarından eksik etmeyiz. Gördüğümüzde içimizi rahatlatan nazar boncuğunu taşıyan biberon, alıştırma bardağı ve emzikten oluşan Wee Baby Nazar Boncuğu serisi, bebeklere gün boyu iyi dileklerle eşlik ediyor

 Binlerce yıl boyunca farklı kültürlerde kullanılan ve kullanım biçiminde değişiklik olmadan günümüze gelen nazar boncuğu nazara karşı bir simge olarak önemini korumaya devam ediyor.  Anadolu’da bebeklerin savunmasız olduğuna inanıldığı için doğumundan itibaren kullanılan nazar boncuğu, kundaktan beşiğe her yerde kendini gösteriyor. Basitliğinin içinde gizemli bir güç barındıran bu önemli simge şimdi bebeklerin tüm gün kullandığı eşyalarında da yerini buluyor. Wee Baby’nin bebekleri nazardan korumak için özel tasarladığı yeni Nazar boncuğu serisi, binlerce yılın inanışını ve kültürünü iyi dilek ve temennilerle bebeklere aktarıyor.

Kimi zaman bir ustalık eserinde görüp hayran kaldığımız kimi zaman da basitliği ve sadeliğiyle etkileyen nazar boncuğu biberon, alıştırma bardağı ve emziklerin üzerinde yerini alarak binlerce yılın iyi dileklerini bebeklerimize yansıtıyor.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.