Endeavor Connect’e iş dünyasından büyük ilgi

20.10.2020
Endeavor Connect’e iş dünyasından büyük ilgi

Talepler teknolojik altyapı geliştirme insan kaynakları ve pazarlamaya yönelik çözümlerden oluştu. İş sağlığı ve güvenliği de firmaların öncelikli konuları arasındaydı.

Pandemi dönemi ve sonrası ihtiyaçları için iş dünyası ile girişimcileri bir araya getiren Endeavor Connect Programı’na büyük ilgi gördü. İş dünyasından Akbank, Brisa, Enerjisa, Farklabs, iyzico, Limak, Yemeksepeti, Sanofi, Pınar Et ve P&G gibi kurumsal firmaların katıldığı programa 65 girişimci başvuru yaptı. Bu girişimcilerin arasından hızlandırma programı için 19 girişimci seçildi. Şirketlerin bu döneme yönelik talepleri teknolojik altyapı geliştirme özelikle de insan kaynakları ve pazarlamaya yönelik çözümlerden oluştu. İş sağlığı ve güvenliği de firmaların öncelikli konuları arasındaydı.

Endeavor Türkiye tarafından yeni dönemde kurumsal şirketler ile Start-up’ları bir araya getiren Endeavor Connect Programı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda çalışanİstanbul Kalkınma Ajansı (ISTKA)’nın desteği, TÜRKONFED ortaklığı ve Viveka iş birliği ile gerçekleştirildi. Programa özellikle ileri aşama olup da kurumsal firmalara ürün/hizmetlerini ulaştırmak isteyen girişimlerin ilgisi yüksekti, Toplam proje sayısı 17 olmasına rağmen, 3 girişimin ortak olarak çalıştığı bir proje nedeniyle programa katılan girişim sayısı 19 oldu.

Endeavor Connect’i değerlendiren Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli “Program iş dünyasında beklediğimizin üzerinde bir ilgiyle karşılandı. Girişimciler açısından da kurumsal firmalarla çalışma ve tanışma açısından büyük faydalar sağladı. Şu ana kadar çıkan projeler hem şirketleri hem de girişimcilerin beklentilerini karşılayacak kapasitede. Endaevor olarak iş dünyası ile girişimcileri biraraya getirdiğimiz projeleri çok seviyoruz. Her iki taraf içinde faydalı ve çarpıcı sonuçları çıkan işler oluyor. Girişimcilerin dinamizmi ile iş dünyasının bakış açısı birleştiğinde ortaya çıkan projeler ürüne bile dönüşebiliyor. Bu tarz programlara önümüzdeki dönemde devam etmeyi planlıyoruz” dedi.

Endeavor Connect, seçilen Start-up’lar, Endeavor Türkiye tarafından üç adet birer günlük Sprint kampına alınarak proje üretmeleri ve yol haritalarını çıkartmalarına destek olundu. Girişimcilerin ve kurumların ilgisiyle birlikte gerçekleştirilen bu eşleşme toplantılarına tüm taraflar fire vermeden katıldı. Hızlandırma aşamasında ise mentorluk ve süreç takibinin yanı sıra düzenlenen forum ve webinarlarla Start Up’lara uygulanabilir çözüm ve ürünler çıkartmalarına yardımcı olundu. Şu an için projeler sürüyor. Başarılı olan projeler Ekim ayında kamoyuyla paylaşılacak.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.