GoDaddy kurumsal e-postanın işletmelere sunduğu beş faydayı açıkladı

20.10.2020
GoDaddy kurumsal e-postanın işletmelere sunduğu beş faydayı açıkladı

Müşterilerin kurumsal e-postaya sahip işletmeleri tercih etme olasılığının dokuz kat daha yüksek olduğunu belirten GoDaddy, küçük işletmeler ve girişimciler için kurumsal e-posta kullanmanın beş faydasını açıkladı.

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy, kurumsal e-posta kullanımının küçük işletme sahipleri ve girişimcilere sağlayacağı beş faydayı açıkladı. E-posta yoluyla iletişimin işletmelerin müşterileriyle etkileşim kurmasının etkili bir yolu olduğunu belirten GoDaddy, e-postanın aynı zamanda uygun maliyetli ve pratik bir iletişim yöntemi olduğunu da vurguladı. Küçük işletme sahipleri ve girişimciler pek çok sağlayıcıdan ücretsiz e-posta adresi edinebilirler ancak kurumsal e-postanın profesyonel görünmelerine, güven oluşturmalarına ve müşteri güvenini korumalarına sağladığı faydaları da göz önünde bulundurmalılar.

GoDaddy Türkiye, MENA ve Güney Afrika Kıdemli Bölge Direktörü Selina Bieber konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “E-posta, günlük iletişimde önemli bir yöntem olmaya devam ediyor ve iş dünyasının işleyişinde de dönüşüme yol açan bir araç. Uygun maliyetli ve kullanımı kolay bir iletişim aracı olmasının yanı sıra kurumsal e-posta her ölçekten işletmenin daha güvenilir görünmesine ve böylelikle müşteri güveni oluşturmasına yardımcı oluyor. Bunlara ek olarak, kurumsal e-posta pazarlama faaliyetlerine entegre edildiğinde işletmelerin kitlelerini genişletmelerine, onlarla iletişimde kalmalarına ve işlerini büyütmelerine de yardımcı olabilir. Küçük işletmelerin kurumsal e-postanın faydalarından kolay bir şekilde yararlanmaya başlamalarını sağlamak için GoDaddy .com alan adı ve bununla eşleşen e-posta paketini oluşturduk. Bu paketimiz uygun maliyetli olmasının yanı sıra kolay kurulum ve yönetim de sağlıyor.”

GoDaddy, kurumsal e-postanın içinde işletmenin ismini barındıran, alan adıyla eşleşen, bilgi@maviturizm.com gibi bir e-posta adresi olduğunu açıkladı. Kurumsal e-posta oluşturmak için bir işletmenin öncelikle bir alan adı olması, yani bu örnekte maviturizm. com’a sahip olması gerekiyor. İşletmeler, alan adlarını aldıktan sonra e-posta sağlayıcılarını seçip, kurumsal e-posta adreslerini oluşturabilir.

Kurumsal e-postanın küçük işletme sahipleri ve girişimcilere sağladığı beş fayda şöyle:

1. Kurulumu ve kullanımı kolay

Bir işletmenin halihazırda alan adı ve web sitesi varsa GoDaddy Kurumsal E-posta gibi, modern ve ilgi çekici web posta portalı, yüzde 99,9 garantili çalışma süresi, birinci sınıf veri güvenliği ve spam filtreleme, reklamsız e-posta ve Türkçe destek sunan bir firmanın hizmetini tercih edebilirler. GoDaddy Kurumsal E-posta, GoDaddy hesabınıza girip, Kurumsal E-posta sekmesine giderek, size uygun planı satın almanızın ardından alan adınızı ve e-posta bilgilerini girerek kolayca kurulabiliyor.

2. Kişiselleştirilebilir ve ölçeklendirilebilir

Bir kurumsal e-posta hesabına sahip olmak kullanıcılara hizmeti kişiselleştirme ve ihtiyaçlarına göre ölçeklendirme fırsatını sunuyor. İşletmenin büyüklüğü, farklı çalışanlar veya departmanlar için ayrı e-posta adreslerine ihtiyaç olup olmadığı gibi konular kullanıcıların plan seçiminde etkili olacaktır. GoDaddy Kurumsal E-posta, işletmelere ihtiyaçları olan esnekliğin yanı sıra takvim paylaşımı, kişi paylaşımı, ekip içi görev atama gibi özellikler de sunuyor. GoDaddy Kurumsal E-posta aynı zamanda mobil cihazlar için optimize edildiğinden e-posta mesajları mobil cihazlarda da iyi görünüyor ve işletme sahiplerine hareket halindeyken dahi müşterileriyle iletişimde kalma fırsatını sunuyor.

3. Profesyonel

Kurumsal e-postaya sahip olmak işletmelere itibar kazandırarak, müşteri güveni oluşturmalarına yardımcı olur. Müşterilerin kurumsal e-postaya sahip işletmeleri tercih etme olasılığı dokuz kat daha yüksek çünkü bir işletmeyle çalışmadan önce onlara güvenebileceklerine dair bir işaret arıyorlar. İnceledikleri işletmenin gerçek bir işletme olduğundan ve onlara güvenebileceklerinden emin olmak istiyorlar. İşletmeleri için profesyonel bir imaj çizmek isteyen küçük işletme sahipleri ve girişimciler marka hikâyelerini tamamlayıcı bir unsur olarak da kurumsal e-postayı değerlendirebilirler.

4. Güvenli

Kurumsal e-postanın alan adıyla bağlantılı olması gerektiği için alan adınızı barındıran firmanın kurumsal e-posta hizmetlerini seçmeniz doğru bir seçim olabilir. E-posta hesabınız, alan adınızla bağlantılı olduğunda hosting hesabınız için geçerli olan güvenlik önlemleri e-posta hesabınızın korunmasına da destek olacaktır. GoDaddy Kurumsal E-posta bunu bir adım ileri taşıyarak sektörde lider spam ve virüs filtreleri ile sınıfının en iyisi güvenlik sunarak her gün 300 milyondan fazla spam ve tehlikeli içerik barındırabilecek e-postayı engelliyor.

5. Etkili bir tanıtım aracı

Müşterileriniz ve iş ortaklarınızla iletişim kurmanızı sağlamanın yanı sıra e-posta aynı zamanda etkili bir pazarlama aracıdır. Alan adınızla eşleşen kurumsal e-postaya sahip olduğunuzda her e-posta mesajınızda web sitenizin, yani işletmenizin tanıtımını yapmış olursunuz. Buna ek olarak kurumsal e-postanızı pazarlama faaliyetlerinize de entegre ederek müşteri tabanınızla işletmeniz hakkında güncel bilgiler, güncel kampanyalar, ürün veya hizmetlerinizle ilgili ipuçları paylaşabilirsiniz. Bu, işletmenizin insanların aklında kalmasına yardımcı olabilir.

GoDaddy, küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin kurumsal e-postadan kolayca faydalanmaya başlamasına yardımcı olmak için uygun maliyetli .com alan adı ve bununla eşleşen e-posta paketini oluşturdu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.