‘Güvenli Araç Kullanımı’ projesiyle Santa Farma’ya ödül

22.10.2020
‘Güvenli Araç Kullanımı’ projesiyle Santa Farma’ya ödül

KİPLAS tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği İyi Uygulama Yarışması’na, “Güvenli Araç Kullanımı” projesi ile katılan Santa Farma ikincilik ödülüne layık görüldü.

 

Santa Farma KİPLAS tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği İyi Uygulama Yarışması’na “Güvenli Araç Kullanımı” projesi ile katıldı. Yarışmaya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, akademisyenler ve alanında öncü firmaların yetkilileri jüri üyeliği yaptı. Birbirinden değerli projeleri özenle inceleyen jüri üyeleri Santa Farma’yı “Güvenli Araç Kullanımı” projesi ile ikincilik ödülüne layık gördü.

 

Hayatın her alanına fayda sağlayacak farklı projeleri hayata geçiren Santa Farma, Güvenli Araç Kullanımı projesi ile güvenli araç kullanım kültürünün benimsenmesine ve uygulanmasına öncü oluyor. Bu sayede trafik kazası ve cezalarında ölçülebilir seviyelerde azalmalar sağlıyor. Proje sayesinde akaryakıt tüketiminde düşüş sağlanırken daha temiz bir dünya için atmosfere karışan karbon emisyonunun azalmasına da katkıda bulunuyor.

 

Santa Farma, 2017 yılından beri kendi şirket araçlarında uyguladığı Araç Güvenlik Sistemi sayesinde toplam trafik kazalarında %41,4, sürücü kusuru bulunan trafik kazalarında %48,5, trafik kazalarına karışan sürücü sayısında %35,9, trafik cezalarında %8,3, hız cezalarında %24,4, cep telefonu kullanımı ile ilgili cezalarda %20,5, akaryakıt tüketiminde %8 azalma sağladı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.