ECE Türkiye AVM’lerinin Yeşil Bina Sertifikası Mükemmel Derece ile uzatıldı

01.12.2020
ECE Türkiye AVM’lerinin Yeşil Bina Sertifikası Mükemmel Derece ile uzatıldı

ECE Türkiye yönetiminde bulunan İstanbul’daki Marmara Park ve Eskişehir’deki Espark alışveriş merkezlerinin geçtiğimiz yıl almış oldukları BREEAM In-Use sertifikaları “mükemmel” derece ile uzatıldı. Bu çerçevede Marmara Park ve Espark alışveriş merkezleri, bina yapıları ve sürdürülebilirlik konusundaki uygulamalarını başarıyla sürdürdüklerini bir kez daha kanıtlamış oldu.

Ticari binaların çevresel performansını değerlendirme konusunda dünyanın en saygın derecelendirme metotlarından biri olarak kabul edilen BREEAM In-Use sertifikasyonunda; yapı performansı ve bina yönetimi ana başlıklarında binaların enerji, su, sağlık ve konfor, yönetim, malzeme, ulaşım, arazi kullanımı ve ekoloji, kirlilik ve atık yönetiminden oluşan dokuz kategorideki sürdürülebilirlik performansları değerlendiriliyor.

İngiltere’de 2009 yılında BRE Global (British Research Establishment) tarafından geliştirilen, ticari binaların sürdürülebilirliğini değerlendiren, derecelendiren ve belgelendiren BREEAM In-Use sertifikasyon sistemi, dünya üzerinde 30’dan fazla ülkede uygulanıyor. Her yıl yenilenen sertifika ile bina sahibi ve kullanıcıları için çevresel etkilerin azaltılması ve bina yönetiminin geliştirilmesi hedefleniyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.