Dekton karbon ayak izini azaltıyor

03.12.2020
Dekton karbon ayak izini azaltıyor

Cosentino’nun ultra kompakt yüzey markası Dekton, ham maddeden ürünün kullanımına ve kullanım ömrünün sonuna kadar geçen tüm yaşam döngüsü boyunca karbon nötrlüğü sağlıyor.

 

Birleşmiş Milletler tarafından onaylanan emisyon azaltma projeleriyle elde edilen karbon nötrlüğü tanımı, Cosentino Group’un sürdürülebilirlik ve çevre yönetimi açısından çabalarını teyit ediyor. Cosentino’nun ultra kompakt yüzeyi Dekton enerji, kaynak tüketimi, yenilenebilir elektrik kullanımı ve sürdürülebilir mobilite politikaları açısından daha fazla verimlilik elde etmek için son yıllarda Cosentino tarafından alınan güçlü önlemlerle destekleniyor.

 

Karbon ayak izi hesaplaması alanında, 3 milyon Euro yatırımla emisyon azaltma planı uygulanan Dekton, yeni programla süreçlerinin optimizasyonunu sağladı. Sera Gazı (GHG) emisyonlarında yüzde 7’lik bir azalma elde etti. Karbon nötrlüğünü sağlamak için sera gazı emisyonu azaltma projelerine yatırım yaparak emisyonlarını dengeleyen Dekton, yaptığı yatırımlarla 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine ulaşmayı  amaçlıyor.

 

Cosentino Grubu Çevre Müdürü Antonio Urdiales, “Uluslararası ivmeyle birlikte, Cosentino’da, düşük karbonlu bir ekonomiye geçişte enerji verimliliği, emisyon azaltımı ve gelişmesini teşvik ediyoruz. Bu çevresel yatırımlar, yaratıcı, yenilikçi karakterimizi güçlendiriyor ve geleceğe yönelik vizyonla süreçleri geliştirmemize olanak tanıyor. Tüm yatırım ve çalışmalar, Sürdürülebilir Kalkınma için Küresel Hedefler performansımızı Yenilik (SDG 9), Sürdürülebilir Üretim (SDG 12) ve İklim Eylemi (SDG 13) gibi stratejik hedeflere ulaştıracak” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.