Arma Kontrol 5 ülkeye ihracat yaparak cirosunu yüzde 45 artıracak

09.12.2020
Arma Kontrol 5 ülkeye ihracat yaparak cirosunu yüzde 45 artıracak

Arma Kontrol, bariyer ve güvenlik sistemlerinde teknoloji liderliği için satın aldığı WOC Yazılım ile güvenlik teknolojileri hedeflerini de büyüttü. Arma Kontrol, 500 bin dolara satın alarak 1,5 milyon TL’lik yatırım yaptığı WOC Yazılım ile görüntü işleme, yapay zeka, güvenli geçiş yazılımları geliştirerek, 2021 yılında 5 ülkeye yazılım ve teknolojileri ihracatı gerçekleştirmeyi hedefliyor. Her yıl cirosunu yüzde 45 artırmayı da hedefleyen Arma Kontrol, Türkiye’yi güvenlik teknolojilerinde ihracatçı konumuna taşımak istiyor.  

Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle yüksek güvenlik ürünleri sunan Arma Kontrol, teknoloji yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. 2009 yılından günümüze ERP, CRM ve bulut hizmetleri alanında hizmet veren WOC Yazılım’ı satın alan Arma Kontrol, yeni yatırımıyla birlikte güvenlik teknolojilerinde de ihracat planları yapıyor.

Güvenlik ve bariyer sistemleriyle 52’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Arma Kontrol, WOC Yazılım ile 2021 yılında en az beş ülkeye ihracat gerçekleştirerek yaklaşık 10 milyon TL’lik ciro elde etmeyi planlıyor. Azerbaycan ve Dubai için projeler geliştiren Arma Kontrol’ün hedefi, güvenlik teknolojilerinde Rusya ve Güney Amerika’ya açılmak.

 

“2021 ciromuzda yüzde 45’lik büyüme hedefliyoruz”

Yatırımla ilgili görüşlerini aktaran Arma Kontrol Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Kartal,Arma Kontrol olarak, Türk Malı kalitesini dünyaya tanıtmak için yola çıktık. Bugün bariyer ve güvenlik sistemlerimizle bu amacımıza ulaştık. Yeni yatırımımızla Türk teknolojilerini dünya ligine sokmak için çalışacağız. 500 bin dolara satın aldığımız WOC Yazılım’a bugüne kadar 1,5 milyon TL’lik yatırım yaptık. Yatırımlarımızla birlikte pazar payımızı ve ciromuzu büyüteceğiz. 2021 yılında WOC Yazılım cirosunda yaklaşık yüzde 45’lik bir büyüme ile yaklaşık 10 milyon TL’lik ciro hedefliyoruz. İlk 5 yıl boyunca ciromuzu da her yıl yüzde 45 oranında büyütmek istiyoruz” şeklinde konuştu.  

 

Dünya güvenlik teknolojilerine yön verecek

WOC Yazılım ile görüntü işleme, yapay zeka, güvenli geçiş yazılımları gibi teknolojilere odaklanacaklarının altını çizen Kartal, “Güvenlik ve bariyer sistemlerindeki tecrübemizi yeni şirketimizin teknoloji deneyimi ile birleştirip güvenlikte yeni bir dönem başlatacağız. Ülkemizi teknoloji ve güvenlik sistemlerinde ihracatçı konumuna taşıyacağız. Dubai ve Azerbaycan için projeler hazırladık, kısa süre içerisinde bu ülkelere ihracatımızı gerçekleştireceğiz. 2021 yılı içerisinde 5 ülkeye ihracat gerçekleştirmek istiyoruz. Rusya ve Güney Amerika öncelikli hedef pazarlarımız arasında yer alıyor. Her geçen yıl bu sayıları artırıp Arma Kontrol’ü dünya güvenlik teknolojilerine yön veren teknoloji şirketi olarak konumlandıracağız” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.