Bisikletçilerin gece görünürlüğünü artıran inovatif tasarım

25.12.2020
Bisikletçilerin gece görünürlüğünü artıran inovatif tasarım

Dünyanın lider teknoloji şirketlerinden OSRAM ve dünyaca ünlü bisiklet giyim markası Isadore Apparel, bisiklet sürücülerini hem gece sürüşlerinde hem de kış koşullarında rahat, konforlu ve güvende tutmak için inovatif bisiklet üstleri geliştirdi. Bisiklet sürücüsünü sadece arkadan değil yanlardan da aydınlatarak görünürlüğünü artıran Merinos Membran Softshell ceket ve yelekler, kadın ve erkek bisikletçiler için işlevsel ve şık bir çözüm sunuyor..

 

Bisiklete binmek, hem zihin hem de beden için oldukça faydalı bir aktivite olmasına rağmen özellikle soğuk havalarda ve geceleri bazı riskleri de beraberinde getiriyor.  Dünyanın lider aydınlatma teknoloji şirketi OSRAM ve bisikletçiler için kaliteli, sürdürülebilir giyim ürünleri geliştiren Isadore güçlerini birleştirerek bisikletçilerin hayatını kolaylaştıracak inovatif bir tasarıma imza attı. 10 bin mm su basıncına dayanıklı, nefes alabilen materyaller ve sürdürülebilir merinos yünü kullanılan Merinos Membran Softshell Ceket ve Yelek, bisikletçiyi kış koşullarında ve gece sürüşü boyunca güvende ve rahat tutmak amacıyla tasarlandı.

 

Görünür olmanın inovatif yolu

Bisiklet sürerken güvende olma mücadelesi, kış geldiğinde daha da yoğunlaşıyor. OSRAM ve Isadore tarafından geliştirilen sistem, Isadore’un rüzgar ve su direnci sağlayan, sürdürülebilir merinos yünü ile sıcak tutan, soğuk hava koşullarına en dayanıklı ceketlerinin arka ve yan taraflarında yer alan ışık şeritlerinden oluşuyor. Bisikletçinin yolda görünürlüğünü sadece arkadan değil, yandan da sağlayan entegre ışık şeritleri,  arka cepte taşınabilen bir aerodinamik güç paketi ile kontrol edilebiliyor. Bir sürüşte on saate kadar kullanılabilen güç paketi, binlerce kez şarj olma özelliğine sahip. Ceket ve yelek rahatlıkla yıkanabiliyor ve günlük olarak kullanılabiliyor.

 

Kısalan günler  ve soğuk hava ile karşı karşıya olduğumuz kış boyunca Isadore ve OSRAM Merinos Membran Softshell Ceketler ve Yelekler, yollarda sıcak ve görünür kalmak isteyenlerin hayatını kolaylaştıracak.

 

 

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.