TEİD Akademi ilk online dönem mezunlarını verdi

25.12.2020
TEİD Akademi ilk online dönem mezunlarını verdi

TEİD Akademi “Kurumsal Etik ve Uyum Yönetimi” sertifika programı 7. Dönem mezunlarını verdi. TEİD Akademi’de pandemi nedeniyle bir ilk gerçekleşti. Online olarak gerçekleştirilen mezuniyet töreninde TEİD Akademi ilk online eğitim mezunlarını vermiş oldu.

TEİD Akademi “Kurumsal Etik ve Uyum Yönetimi” sertifika programı 7. Dönem mezuniyeti eğitmen ve geçmiş dönem mezunlarının da katılımıyla 17 ve 18 Aralık günlerinde online olarak gerçekleştirildi. 2016 yılında faaliyetlerine başlayan TEİD Akademi ilk online program mezunlarını verdi. İş dünyası ve akademik çevrelerden Etik ve Uyum Yönetimi Uzmanı 20’nin üzerinde eğitmenin yer aldığı sertifika programına katılanlar, “Kurumsal Etik ve Uyum Yönetimi” başarı sertifikasına sahip oldu.

İlki 2016’da yapılan ve Etik ve Uyum Yöneticilerine yönelik Türkiye’nin tek sertifika programı olma özelliği taşıyan “Kurumsal Etik ve Uyum Yönetimi” sertifika programında 42 saatlik eğitim serisini tamamlayan katılımcılar, 17 ve 18 Aralık günleri online olarak gerçekleştirilen mezuniyet töreni ile sertifikalarını aldı.

İlk online mezunlarımızı verdik

TEİD Genel Sekreteri Neslihan Yakal, sertifika programından bu dönem 36 katılımcıdan 32’sinin mezun olduğunu, TEİD Akademi’nin faaliyetlerine başladığı Kasım 2016’dan bugüne dek gerçekleştirdiği 7 sertifika döneminde 160’ı aşkın Etik ve Uyum Yöneticisini mezun ettiğini kaydederek şunları belirtti: “İlki 2016’da yapılan ve Etik ve Uyum Yöneticilerine yönelik önde gelen sertifika programlarından biri kabul edilen ve Türkiye’de tek olan bu program, iş dünyası ve akademik dünyadan eğitmenlerle gerçekleştiriliyor. Etik ve Uyum Yöneticisinin günlük hayattaki gereksinimlerine ve şirketlerin bu pozisyondaki yöneticilerinden beklentilerine göre, yurtdışındaki başlıca sertifika programlarından esinlenerek tasarlanan sertifika programı, katılımcılarının hem Türkiye’de hem de yurtdışında Etik ve Uyum Yöneticisi olarak çalışabilmelerini amaçlıyor. 7.Dönemde pandemi nedeniyle bir ilk gerçekleşti. Eğitimimiz ve mezuniyet törenimiz online olarak gerçekleşti ve ilk online eğitim mezunlarımızı vermiş olduk. Katılımcılarımızdan bizleri gururlandıran ve mutlu eden geri bildirimler, her dönem geliştirdiğimiz programımızda, çevrimiçi değişimi de gerek akademi ekibimiz gerek ise eğitmenlerimizin sayesinde başarı ile gerçekleştirdiğimizi gösteriyor” dedi.

Farklı sektör ve alanlardan yöneticiler de katılıyor

TEİD’in Etik ve Uyum Yönetimi Sertifika Programına hukuk müşavirleri ve avukatlar, uyum yöneticileri, etik ve uyum konusunda uzmanlaşmak isteyen yöneticiler, iç denetim departmanı çalışanları ve bağımsız denetçiler, insan kaynakları departmanı çalışanları, kurumsal iletişim departmanı çalışanları, finans departmanı çalışanları, iç kontrol sorumluları, satış ve pazarlama uzmanları, üst düzey yöneticiler ve yönetim kurulu üyeleri katılıyor.

TEİD Akademi’nin “Kurumsal Etik ve Uyum Yönetimi” Sertifika Programı bir sonraki 8. eğitim dönemi 15 Ocak 2021 tarihinde başlayacak. Kayıtları halen süren 8.dönem sertifika programı yine online platformda yapılacak, derslere Türkiye’nin her yerinden de ulaşılabilecek.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.