Evden çalışma modeli dijital dönüşümü hızlandırdı

28.12.2020
Evden çalışma modeli dijital dönüşümü hızlandırdı

COVID-19 salgını ile birlikte, çalışanlar bir gecede işlerini eve taşımak zorunda kalırken, şirketler ise dijital dönüşüm süreçlerini hızlandırdı. Tüm iş dünyası, salgının ileri aşamalarına ve gelecekte yaşanabilecek benzer krizlere karşı nasıl daha dayanıklı olabileceklerinin yolunu aramaya başladı.

 

DİA Yazılım Genel Müdürü Suha Onay “dijital dönüşümünü sürekli erteleyen firmaların, evden çalışmak zorunda kalmaları dönüşümü hızlandırdı. Yerleşik yazılımlar kullanan ya da her şeyi manuel süreçlerle yürütmeye çalışan firmalar bu dönüşümü daha fazla erteleyemeyeceklerini fark ettiler. En basit örnekle fatura kesmek için bile ofise gitmek zorunda kalan müşterilerden çok sayıda başvuru oldu” dedi.

Pandemi sürecinde işlerini büyüten, dolayısıyla kullandığı DİA yazılımlarını da büyüten %10 dolayında bir kesim var. 2021’de bulut yazılım sektörünün de %20 dolayında büyümesini öngörüyoruz” dedi.

Onay, kurumsal yönetim sistemi yazılımları ve bulut teknolojisi avantajları ile tüm sektörlere verimlilik, maliyet avantajı ve veri güvenliği sağlayarak, zaman, mekan ve cihazdan bağımsız olarak firmalarını yönetebilmelerine olanak sağlıyoruz.” dedi.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.