Dekton Scondido, Remy Meijers tarafından tasarlandı

29.12.2020
Dekton Scondido, Remy Meijers tarafından tasarlandı

Ünlü iç mimar ve ürün tasarımcısı, Remy Meijers meslek hayatının 25’inci yıl dönümünde Cosentino’ya özel benzersiz bir banyo mobilyası tasarımına imza attı. Yekpare bir taş blok fikrinden doğan banyo mobilyası Scondido, Cosentino City Amsterdam ilham merkezinin vitrini süslüyor.

 

Cosentino’nun ultra kompakt yüzeyi Dekton, dünyaca ünlü tasarımcılarının yenilikçi tasarımlarını kullanıcılarıyla buluşturuyor. Hollandalı tasarımcı Remy Meijers’ın tasarladığı  Scondido, Dekton’un tasarımda sınır tanımadığının göstergesi oluyor.

 

Dekton’un güçlü görünümü yakalandı

Remy Meijers’ın Dekton’un güçlü görünümünü yakaladığı tasarımında, şifonyer şekline entegre edilmiş iki gizli saklama alanı bulunuyor. Bir tasarım objesi ve heykel gibi görünen mobilya aynı anda her türlü banyo malzemesini barındırabiliyor. Sert ve zarif bir görünümü aynı anda vermek için tüm bloğun etrafında oluklar açan Remy Meijers, armatür olarak Laurent için mat altın ve Laos için mat antarasit renklerii tercih ediyor. Taş bloğun doğal şekliyle tek başına yarattığı mükemmel uyum,  banyo mobilyasının temelini oluşturuyor.

 

Tasarımının yanı sıra mobilya üretimi de saf işçilik

Saf tasarımının yanı sıra mobilyaların üretimi de el yapımı olan Scondido’nun iç mobilyaları, Bom Interieurs tarafından işlenen Amerikan ceviz ağacından yapılıyor. Çekmeceler ve lavabonun Lenarduzzi Natural Stone tarafından özel olarak üretildiği Scondido, bir banyo veya yatak odasına doğrudan monte edilebiliyor. Scondido  ayrıca bir lobide veya resepsiyonda işlevsel bir tasarım nesnesi olarak da kullanılabiliyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.