Belediyeden Lüleburgazspor’a destek

31.12.2020
Belediyeden Lüleburgazspor’a destek

 

Lüleburgaz Belediyesi, Lüleburgazspor’un Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) katılabilmesi için gerekli olan 22 bin TL’lik katılım payını Türkiye Futbol Federasyonu’na ödeyerek, kentin takımına destekte bulundu. Belediyenin desteğiyle birlikte Lüleburgazspor yakın zamanda başlaması planlanan BAL’da mücadele edebilecek. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, “Lüleburgaz Belediyesi olarak kentimizde amatör sporun ve sporcuların her zaman yanında olduk, olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Lüleburgazspor Kulübü Derneği BAL’a katılabilmek için gerekli olan 22 bin TL’lik destek için Lüleburgaz Belediyesi’ne dilekçeli başvuruda bulundu. Belediye Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nce yapılan incelemeler sonucunda Lüleburgazspor’a BAL’da mücadele edebilmesi için gerekli olan 22 bin TL’lik desteğin sağlanmasına karar verildi.

 

TFF’ye yatırıldı

 

Sürenin de azalması nedeniyle hızla harekete geçen Lüleburgaz Belediyesi, BAL’a katılım payı için gerekli olan 22 bin TL’lik ödemeyi TFF’ye gerçekleştirdi. Yapılan ödemeyle birlikte Lüleburgazspor Bölgesel Amatör Lig’de yeni başarılar elde etmek için ter dökecek.

 

“Amatör sporun ve sporcunun yanındayız”

 

Lüleburgazspor’a verilen destekle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Gerenli, belediyenin “Herkes için spor” anlayışıyla hareket ettiğini söyleyerek, “Kentimizdeki amatör sporun ve sporcuların her zaman yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bu sene Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan Lüleburgazsporumuza başarılar dilerim” dedi.

 

Geçtiğimiz sezonun panoraması 

 

Geçtiğimiz sezon da BAL’da mücadele eden Lüleburgazspor, ligin ilk haftasına Bozcaadaspor deplasmanında 1-0’lık yenilgiyle başlamıştı. Ligin 8’nci haftasına kadar inişli çıkışlı grafik sergileyen temsilcimiz sırasıyla Tekirdağspor, Vizespor ve Alibeyköyspor maçlarında aldığı galibiyetlerle umut saçmıştı. Lüleburgazspor, ligin korona virüs salgını önlemleri çerçevesinde sona erdirilmesiyle birlikte sezonu 23 puanla 10’uncu sırada tamamlamıştı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.