Betek Boya uluslararası denetimden başarıyla çıkan ilk öncü kuruluş oldu

31.12.2020
Betek Boya uluslararası denetimden başarıyla çıkan ilk öncü kuruluş oldu

Türkiye’nin COVID-19 ile mücadele ettiği bugünlerde Betek Boya, üretim tesislerinde çalışan personelinden, teslimat zincirinin son halkasına  kadar görev alan çalışanları ve  müşterisinin sağlığı için önlemler almaya devam ediyor. İstanbul Sanayi Odası, Yıldız Teknik Üniversitesi, 2DR Grup ve IIC’nin (International Industrial Certification) iş birliği ile oluşturulmuş olan ISO COVID-19 Özelinde Salgın Hastalıklarla Mücadele El Kitabı’na uygun olarak üretim tesislerinde önlemler alan Betek Boya, ISO COVID-19:2020 COVID-19 Özelinde Salgın Hastalıklarla Mücadele Sertifikası’nı almaya hak kazandı.

 

Betek Boya toplum sağlığına verdiği değerle tüm dünyayı etkileyen pandemi risklerine karşı aldığı uygulamalarla uluslararası denetimden geçerek belgelendiren ilk öncü kuruluş oldu.

 

Betek’in ham maddelerin üretim tesisine girdiği andan, ürünlerini müşterilerine ulaştırdığı ana kadar geçen tüm süreçlerin güvenliğini sağladığını uluslararası standartta belgeleyen ISO COVID-19:2020  COVID-19 Özelinde Salgın Hastalıklarla Mücadele Sertifikası’nı Prof. Dr. Mehmet Burçin Pişkin’in katılımı ile Betek Boya’nın Gebze Fabrikası’nda gerçekleştirilen törende Betek Boya Sağlık Emniyet Çevre Müdürü Selim Güray teslim aldı.

 

Uluslararası akredite edilmiş belge, Türkiye Ekonomisinin sürdürülebilirliği, üretim sürekliliği ve sürdürülebilir gelişim kavramlarıyla birlikte ülke ekonomisinin gelişimine katkıda bulunacak ve Türk ürün – hizmetlerinin dünya pazarında güvenli dolaşmasının pasaportu olma özelliği taşıyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.