Ağrı kesici kaç yaşında kullanılır Minoset kaç yaşında kullanılır?

24.01.2021
Ağrı kesici kaç yaşında kullanılır Minoset kaç yaşında kullanılır?

Ağrı kesici, akut veya kronik ağrılı durumlarda ağrının kontrol altına alınması için kullanılan ilaçlardır. Ağrının tedavisi için kullanılan uluslar arası algoritmalarda ilk ağrı kontrol yöntemi olarak bulunurlar…

Önemli hatırlatma: Hangi ilaç olursa olsun, önce mutlaka doktorunuza danışın, ardından ilacı kullanın

Ağrı kesici kaç yaşında kullanılır?
6-12 yaş aralığında doktor kontrolünde kullanımı serbest olsa bile 6 yaşından küçük çocuklarda kullanılmaz. Çocuklar için günlük maksimum doz ise günlük 4 tablettir.

Minoset kaç yaşında kullanılır?
Doktorunuz MİNOSET ile tedavinizin ne kadar süreceğini size bildirecektir. Doktorunuza danışmadan 3-5 günden fazla kullanmayınız. Değişik yaş grupları: Çocuklarda kullanımı: 12 yaş üstü çocuklarda 1-2 tablet kullanılır.

Ağrı kesici zararları nelerdir?
Sindirim sisteminde ciddi hasarlar yaratabilen ağrı kesici ilaçlar, mide mukozasının korunmasında önemli rol oynayan prostaglandinlerin oluşumuna engel olup çeşitli mekanizmalarla hasar vererek, kişilerin sindirim sisteminde ülser, gastrit, kanama gibi birçok sindirim sistemi hastalığına yol açabiliyor.

Kaç saatte bir ağrı kesici alınır?
Ağrı kesici ilaçlar sabah- öğle- akşam gibi öğünlere bağımlı kalınarak kullanılmalıdır. Çünkü öğün araları eşit değildir.

 

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.