Apranax aç karına içilir mi? Apranax ne kadar sürede etki eder?

24.01.2021
Apranax aç karına içilir mi? Apranax ne kadar sürede etki eder?

Ağrı kesici, akut veya kronik ağrılı durumlarda ağrının kontrol altına alınması için kullanılan ilaçlardır. Ağrının tedavisi için kullanılan uluslar arası algoritmalarda ilk ağrı kontrol yöntemi olarak bulunurlar…

Önemli not: Hangi ilaç olursa olsun, önce mutlaka doktorunuza danışın, ardından ilacı kullanın

Karaciğer fonksiyon bozukluğu olan hastalarda naproksen’e ait dozaj ayarlaması bildirilmemiştir ancak dikkatle kullanılmalıdır. Pediyatrik popülasyon: APRANAX PLUS, 14 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır. 14-18 yaş arası çocuklarda günlük kodein maksimum dozu 240 mg’ı geçmemelidir.

Apranaks ne işe yarar?
Apranax travma sonrası ya da farklı nedenlerle eklemlerde ve kaslarda oluşan ağrı, hassasiyet, ödem, eklem tutukluğu ve iltihabın tedavisinde reçete edilen bir ilaçtır. Diş ağrısı ve baş ağrısı gibi hafifi ve orta dereceli ağrılarda, cerrahi sonrası iyileşme süreci ağrılarında ve ateş düşürücü olarak da kullanılabilir.

Apranaks Ford nedir?
APRANAX FORT, mavi film kaplı oval tabletlerden oluşan 10 ve 20 tabletlik blister ambalajlarda sunulur. Osteoartrit, romatoid artrit ve ankilozan spondilit belirti ve bulgularının tedavisi ile akut gut artriti, akut kas iskelet sistemi ağrıları, postoperatif ağrı ve dismenore tedavisinde endikedir.

Apranax etkisi kaç saat sürer?
tek tablet (550 mg) veya 6-8 saatte bir 275 mg ile devam edilir. Başlangıç günlük toplam dozu 1375 mg’ı ve daha sonra ise 2 tableti (1100 mg’ı) aşmamalıdır.

Apranax aç karına içilir mi?
dikkat edilmesi gerekenler : aç karna içmeyin , mideniz hassassa zorunda kalmadıkça kullanmayın , alkol içtiğiniz sırada kullanmayın , çiğnemeyin , 8 saat aralıklarla birden fazla içmeyin.

Apranax ne kadar sürede etki eder?
Absorpsiyon hızı da (zaten) oldukça hızlıdır, öyle ki 5. dakikada ağrı kesici etkisi başlar ve 15-20 dakika arasında ağrı kontrol altına alınmış olur.

Dolorex hangi ağrılara iyi gelir?
Özellikle romatizmal hastalıklarda eklem yerlerindeki şişkinlik, ağrı ve hassasiyetin giderilmesinde yaygın olarak kullanılır. Ayrıca adet sancıları ve migren ağrılarının tedavisinde de kullanılabilmektedir. En sık görülen yan etkileri; baş ağrısı, baş dönmesi, mide ağrısı, ishal, cilt döküntüleri ve halsizliktir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.