Trendyol teslimat noktası nedir?

31.01.2021
Trendyol teslimat noktası nedir?

Trendyol alışverişte “teslimat noktası” uygulaması ile öne çıkıyor.  Alışverişte kargo sürecini kolaylaştırmak isteyen Trendyol, hem internetten alışveriş yapan hem de kargo şirketlerinin işini kolaylaştırıyor.
Nasıl mı? Bunun için alışveriş yapan kişi Trendyol’dan alışveriş yaparken “teslimat noktası” seçeneğine tıklıyor. Bundan sonra kişiye, ürünü almak istediği yerler harita üzerinde gösteriliyor. Kişi, kendine en yakın yeri seçiyor. Böylece internetten aldığı ürünün evine gelmesi için kargo şirketini beklemek zorunda kalmıyor.
100 TL’YE 20 TL’LİK İNDİRİM KUPONU
Ürün, kişinin seçtiği teslimat noktasına geldiğinde cep telefonuna SMS’le bildiriliyor. Bu mesajla teslimat noktasına giden kişi, SMS’teki kodu söyleyerek ürününü alıyor. Ayrıca teslimat noktası seçeneğini tercih eden müşteriye Trendyol, 100 TL’lik alışveriş yapma şartıyla 20 TL’lik indirim kuponu veriyor.
İŞ YERİ SAHİBİNE 1 TL
Peki teslimat noktasının iş yerine faydası ne? Bu da, teslimat noktası olan işletme her ürün başına 1 TL kazanıyor. Ama asıl kazandığı bu 1 TL değil; dükkanına bir müşterinin giriyor olması. Öyle ki, aldığınız bir kitap veya ajanda için teslimat noktası kırtasiye olarak size seçenek sunulurken, aldığınız bir kıyafet için ise yakınlarınızdaki butiklere yönlendiriyor. Müşteri ürünü almak için butiğe giriyor, yani teslimat noktası olan iş yeri sahibi, ürününü almak için gelen kişilere kendi ürününü sergiliyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.