BEE’O Propolis’in yeni reklam filminin yıldızı: ‘‘Anadolu’nun Kraliçesi’’

05.02.2021
BEE’O Propolis’in yeni reklam filminin yıldızı: ‘‘Anadolu’nun Kraliçesi’’

Arıların, Anadolu’nun eşi benzeri bulunmayan coğrafyasındaki çiçeklerinden ve ağaçlarından elde ettiği propolisini, arı sütünü, polenini, arı ekmeğini ve ham balını; uzman bilgisi ve teknik donanımla, %100 doğal ve saf şekilde tüketicilerine ulaştıran BEE’O Propolis, yeni reklam filmi ile 35 milyon yıldır, dünyanın, doğanın ve tozlaşmanın varlığında büyük rol oynayan arılara teşekkürlerini sunuyor.

Arılardan… Uzmanından… Ve eşsiz Anadolu’dan…
Türkiye’nin ilk ve tek, en büyük yerli inovasyon ödüllü propolis üreticisi BEE’O Propolis, yeni reklam filmiyle Anadolu’ya, Anadolu’nun Kraliçe Arısına ve kovandaki işçi arılara olan hayranlığını bir kere daha gözler önüne seriyor.

‘‘Anadolu’nun Kraliçesi’’ insanlara sesleniyor
Arılar, binlerce farklı çiçeği ziyaret ederek tozlaşmaya önemli ölçüde katkı sağlıyor; tozlaşmanın %80’i arılar sayesinde gerçekleşiyor. Bu nedenle, hem üretim hem de doğal döngüde büyük rol oynuyorlar.  BEE’O Propolis’in yeni reklam filminde, nesli tükenirse dünyanın sadece 4 yıl ömrünün kalacağını belirten Anadolu’nun Kraliçesi, insanlara çağrıda bulunuyor, sürdürülebilir arıcılık yöntemi ile kontrollü olarak üretime dikkat çekiyor.

2013 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent’te kurulan ve Anadolu’nun değerli arı ürünlerini, ‘‘Sözleşmeli Arıcılık Modeli’’ ile kovandan sofralara tüm besin değeri korunarak getiren BEE’O Propolis, bu reklam filmi ile geleceğimizi çalışkan arıların varlığına borçlu olduğumuzun bir kez daha altını çiziyor.

Ürünlerini aynı zamanda Türkiye’de ilk ve tek olan ‘‘Sözleşmeli Arıcılık Modeli’’ ile üreten BEE’O Propolis, bu model sayesinde ürünlerinin saflığını ve doğallığını üretimin her aşamasında muhafaza ediyor. Arıcılığı ve arıları koruyan bu iş modeli ile aslında dünyada yeşil bitki örtüsünün korunmasına ve gıda üretiminde sürdürülebilirliğe de önemli bir katkı sağlamış oluyor.

Sözleşmeli Arıcılık Modeli nasıl işliyor?
Bu model ile ilk olarak sözleşme yapılacak arıcıların arılığı kontrol ediliyor. Arılığın, temiz su kaynaklarının bulunduğu yerlerde, çevresinde atık ve fabrikaların olmadığı, yoldan uzak ve pestisit kullanılmayan alanlarda olup olmadığına dikkat ediliyor. Böylece ürünlerin doğallığı her daim korunuyor. Aynı zamanda sözleşme yapılacak arıcıların, arı ürünleri üretirken kalıntı bırakan zirai ilaç, antibiyotik vb. kullanmamasına da özellikle önem veriliyor.

Aynı zamanda, satılan her bir Bee’o ürününden elde edilen gelirin belli bir oranı, arıcılığı destekleme fonunda biriktirilip, arıcılara yeni ilave ekipman ve malzeme olarak geri veriliyor. Bu sayede Anadolu’nun Kraliçesi ve kovanları korunarak, Türkiye’de arıcılığın gelişmesine katkıda bulunuluyor. Arıların emanetini kovandan sofraya tüm saflığı ile ulaştıran BEE’O Propolis, ülkemiz başta olmak üzere, tüm dünyanın beslenmesine değer katıyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.