GoDaddy evde çocuklar varken işinizi nasıl yönetebileceğinize dair dört ipucu paylaştı

07.02.2021
GoDaddy evde çocuklar varken işinizi nasıl yönetebileceğinize dair dört ipucu paylaştı

Pandemi döneminde online olmanın öneminin daha da arttığını belirten GoDaddy, küçük işletme sahipleri, girişimciler ve freelance çalışanların işlerini evlerinde çocuklar varken verimli bir şekilde sürdürmelerine yardımcı olmak için dört ipucu paylaştı.

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy (NYSE: GDDY), evde çocukları olan küçük işletme sahipleri, girişimciler ve freelance çalışanların işlerini evlerinde verimli bir şekilde sürdürmelerine yardımcı olmak için dört ipucu paylaştı. GoDaddy, bugün mevcut olan online araçlarla, küçük işletme sahiplerinin ve girişimcilerin evde aileleriyle ilgilenirken bir yandan da işlerini yürütmeye devam edebileceklerini belirtti.

 

GoDaddy Türkiye ve MENA Kıdemli Bölge Direktörü Selina Bieber konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “GoDaddy Global Girişimcilik Anketi sonuçları, Türkiye’de pandemi döneminde online olmanın öneminin daha da arttığını gösterdi. Türkiye’deki küçük işletmelerin yüzde 30’u online varlık oluşturmak için daha fazla bütçe ayırdığını ve yüzde 42’si web sitelerine daha fazla içerik eklediğini söyledi. Küçük işletmelerin faaliyetlerini sürdürmek ve müşterileriyle etkileşim halinde kalabilmek için mevcut teknolojilerden faydalandıklarını görmek harika.  Ancak bu online geçişin özellikle evde çocuğu olanlar için zor olabileceğinin de farkındayız. Çocuklar evdeyken ellerindeki zaman daha da değerli hale geliyor. Teknolojinin yeniden devreye girdiği nokta da burası: GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama Araçları ile bir web sitesi oluşturabilir ve dijital pazarlama araçlarıyla entegre edebilirsiniz. Böylece küçük işletme sahipleri ve girişimciler bir yandan aileleriyle ilgilenirken, bir yandan da müşterileriyle daha verimli bir şekilde bağlantı kurabilir.”

 

GoDaddy’nin evde çocukları olan küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin işlerini nasıl etkili bir şekilde yürütmeye devam edebileceklerine dair ipuçları şöyle:

 

1. Bir program oluşturun

Ülke genelinde sokağa çıkma yasakları ve okulların kapatılmasıyla birlikte aileler, evlerinde iş ve eğitim arasında denge kurmaya çalışıyor.   Evden çalışan ebeveynler ve derslere evden katılan çocuklar ile “yeni normal”e uygun bir program oluşturmak ve sürdürmek önemli bir hale geldi. Hem işinizin hem de çocuklarınızın programını oluşturmaya ve sürdürmeye çalışırken, GoDaddy’nin Microsoft® Office 365 gibi dijital araçlarından yararlanmak faydalı olabilir. Tek bir platformdan takvim, bildirim ve uyarılar oluşturabilmenizi sağlamasının yanı sıra, tüm cihazlarınızla otomatik olarak senkronize olur, böylece programlarınızı mobil cihazlarınızdan ve bilgisayarınızdan görüntüleyebilirsiniz.

2. İşinizi yapın

Günümüzde mevcut olan dijital araçlar, küçük işletme sahiplerinin ve girişimcilerin fiziksel olarak bir araya gelemeseler bile ekip halinde çalışmaya devam etmelerine yardımcı olabilir. Çalışma saatlerinizi planladığınızda, aile üyelerinize acil bir durum olmadığı sürece bu zaman dilimlerinde rahatsız edilmek istemediğinizi bildirin. Bu dijital araçlar, GoDaddy tarafından Word ve Excel, Microsoft® Office 365 gibi tüm Microsoft Office uygulamalarının yanı sıra, Microsoft Teams gibi araçlar sayesinde ekibinizle toplantılar yapmanıza da olanak tanır.  Teams, insanların görüntülü olarak birlikte çalışmasına, aynı belge üzerinde değişiklikler yapmasına olanak tanıyarak, dosyaları sürekli gönderip almak yerine oldukça zaman kazandırır.

3. Web sitenizi güncelleyin

GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama gibi araçlar, işletmenizi evden yönetmenizi kolaylaştıran özellikler sunuyor. Web sitenizi ve sosyal medya hesaplarınızı tek bir platform üzerinden yönetebilmek, zamandan tasarruf etmenizi ve markanız genelinde daha tutarlı olmanızı sağlayabilir. Örneğin, sıklıkla müşteri etkileşimi gerektiren bir işletmeniz varsa, sizi telefonla araması yerine, insanları web sitenizi kullanmaya yönlendirmek için bir iletişim formu ekleyebilirsiniz. Bu sayede, gün içinde sık sık telefonunuza bakmak yerine, bu mesajlara geri dönmek için kendinize belirli bir zaman ayırabilirsiniz.

4. Destek alın

Bu zorlu zamanlarda yalnız değilsiniz. Çocuklarınızın ihtiyaçlarını karşılarken bir yandan da işinizi yürütmeniz için ihtiyacınız olan desteği almanızın çeşitli yolları var. Yararlı tavsiyeler almak için diğer ailelerle online gruplara katılarak bir destek sistemi oluşturabilirsiniz. İşinize odaklanmanıza yardımcı olmak için akrabalarınıza ulaşarak gün içinde zaman bölüşümü yapmayı teklif edebilirsiniz. Bugün mevcut olan sayısız teknolojik araç, işinizi daha etkili bir şekilde yönetmenize yardımcı olurken, zamanınızı daha kolay planlamanızı da sağlayabilir.

GoDaddy, Türkiye’deki küçük işletmeler için online varlıklarını oluşturmalarını sağlayacak, kolay kullanılabilir ve uygun maliyetli dijital araçlar sunuyor. Ürün ve hizmetleri arasında alan adı kaydı ve

Hazır Web Sitesi’nin (eski adıyla Web Sitesi Mimarı) yanı sıra hosting, Yönetilebilir WordPress, online güvenlik, online pazarlama ile e-posta ve Office üretkenlik araçları yer alıyor. Daha fazla bilgi için https://tr.godaddy. com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.