Arena’nın gücü, Güneş’in enerjisi ile birleşiyor

11.02.2021
Arena’nın gücü, Güneş’in enerjisi ile birleşiyor

Türkiye’nin lider teknoloji sağlayıcısı Arena, “Arena Enerji” iş birimini kurduğunu, 9 Şubat 2021 tarihinde düzenlenen panel ile duyurdu. Şirket, geçtiğimiz aylarda Borsa İstanbul’a yaptığı açıklamada bünyesinde “Yenilenebilir Enerji Teknolojileri” iş birimi kurulmasına karar verdiğini açıklamıştı.

 

Düzenlenen panel ile de “Arena Enerji” ismini verdiği iş biriminin kuruluş sebebini ve Arena’nın 30 yılı aşan deneyimi ile önceliği güneş enerjisine verme sebeplerini paylaştı. Güneş enerjisi sektöründe fark yaratacak ve güvenilir tedarik zinciri iş modelini inşa etmek üzere yola çıkan “Arena Enerji” panelde, Huawei, Nexans ve SetSolar yöneticileri ile beraber kurdukları iş modelini masaya yatırdı.

 

 

“Arena, geçtiğimiz yılı 750 milyon dolarlık ciroyla kapattı. Şimdi bu değer ve teknolojisi ile enerji sektöründeki yerini almaya hazır”

 

Çevreye ve geleceğe karşı insani sorumluluğun gereği olarak bu alana ekonomik ve sosyal açıdan yatırım yapma kararı aldıklarını belirten Arena Genel Müdür’ü Serkan Çelik “Arena, Türkiye’nin 30 yılı aşkındır hizmet veren teknoloji distribütörü. Geçtiğimiz yıl 750 milyon dolarlık ciroyla sektörü kapatan sektörün önemli oyuncularından biri” sözlerinin ardından, enerji sektörü ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Biz bir enerji üretim şirketi değiliz, bizim uzmanlığımız teknoloji cihazları üzerine. Sektörü incelediğimizde bu işin bir teknoloji işi olduğunu ve güneş enerjisi sistemlerinin kurulumundan yaygınlaşmasına kadar pek çok alanda yapabileceklerimiz olduğunu gördük. Güvenilir kelimesinin burada altını çizmek istiyorum. Arena olarak temel amacımız iş ortaklarımızla birlikte sektördeki endişeleri gidermek ve güvenilir iş ortağı olmak. Ülke ekonomisi ve çevresi açısından güneş enerjisine yatırım yapmayı sorumluluk olarak görüyoruz. Bu anlamda toplam pazarın büyütülmesi için biz elimizden geleni yapıyoruz. Bizim gibi bir distribütör oyuncunun iş ortakları ile birlikte rol alması gerektiğini düşünüyoruz.” ifadelerine yer verdi.

 

Arena Enerji iş biriminden sorumlu grup satış müdürü Aslıhan Kılıç Güneş dünyaya sonsuz bir nimet sunuyor, doğru kullanabilmek çok önemli. Ülkemizde de büyük potansiyeli var. 2020 yılında imzalanan, devreye alınan, inşa halindeki toplam güneş enerji tesislerinin yaklaşık 1,2GW seviyesinde olduğu tahmin edilmektedir. Resmi rakamlara göre 2020 yılında yaklaşık 650MW güneş enerjisi santrali, elektrik şebekemize bağlanmıştır. Arena olarak, Arena Enerji ile birlikte artık Türkiye’nin güneş enerjisi santrali kurmayı hedefleyen projelerde tedarik zincirinin bütün noktalarında proje danışmanlığı da dahil tek noktadan uçtan uca hizmet vermeye hazırız. Güneş Enerjisi Santral Projeleri maliyetlerinin yaklaşık %80’nini karşılayacak şekilde güçlü, güvenilir ve tecrübeli iş ortaklarımız olan Huawei, SetSolar ve Nexans ile panel, inverter ve kablolama ürünlerinin dağıtımına başladık. Arena’nın teknoloji sektöründeki 30 yıllık deneyimini ve güvenilirliğini ilk günkü heyecan ve enerji ile güneş enerjisi sektöründe etkin kanal yapılanması ve tek noktadan tedarik ağı ile yapmayı hedefliyoruz” açıklamalarını yaptı.

 

Arena Enerji Hakkında

Arena’nın güçlü, güvenilir, tecrübeli iş ortakları, sağlam finansal yapı, Türkiye’nin dört bir yanına uzanan kanal gücü, uzman ekibi ve Pazar bilgisi ile Türkiye’nin yeşil enerjisine katma değer sağlamak için kurduğu “Arena Enerji” güneş enerji sektöründe fark yaratacak güvenilir tedarik zinciri iş modelini inşa etmek için kurulmuştur. “Arena Enerji” başta güneş enerjisi olmak üzere yenilenebilir temiz enerji yatırımlarını desteklemeyi, bu yatırımların hayata geçirilmesinde ihtiyaç duyulan tüm teknoloji ürünlerini sağlamayı bu ürünleri iş ortakları ve müşterilerinin ihtiyaç duyabileceği finansal çözüm ve teknik hizmetlerle pazara sunmayı amaçlamaktadır. Arena Enerji hakkında bilgi almak için enerji @arena. com. tr adresine ulaşabilirsiniz.

 

Arena Hakkında

Arena, kurulduğu 1991 tarihinden beri 10 bini aşkın iş ortağı ile dünyanın önde gelen teknoloji geliştiricilerinin ürün ve çözümlerini bireysel ve kurumsal tüketiciler ile buluşturuyor. Yaratıcı ve yenilikçi çözümlerle hayatı kolaylaştıran Arena, Türkiye’nin lider teknoloji sağlayıcısı olarak en yenilikçi ürün ve çözümlerini ülkenin her noktasına ulaştırıyor. Daha fazla bilgi için lütfen www.arena. com. tr  ‘yi ziyaret ediniz.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.