İş dünyası ve pazarlama iletişimi odaklı haftalık bülten: Haylayt 

11.02.2021
İş dünyası ve pazarlama iletişimi odaklı haftalık bülten: Haylayt 

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de süreli bülten formatına ilgi giderek artıyor. Sadelik, zaman tasarrufu, okunabilirlik, minimum cümleyle maksimum bilgi aktarımı, e-posta adresiyle kolay abonelik gibi avantajlar bu ilgi artışında pay sahibi.

Okur ilgisi, teknoloji devlerinin ve yatırımcıların ilgisini de beraberinde getiriyor elbette. Yakın süreçte yapılan yatırım ve satın almaların yanı sıra Twitter “Revue” adlı bülten yayınlama platformunu satın aldı ve onu daha da geliştirmek üzere yatırımlar yapacağının sinyalini verdi.

Haftalık yönetici özeti 

Bülten formatının ülkemizdeki yeni örneklerinden biri de iş dünyası ve pazarlama iletişimi odaklı hazırlanan Haylayt.

Teknoloji, marka, medya, eğlence, girişimcilik, e-ticaret gibi konulara da değinen bülteni bir nevi ‘yönetici özeti’ olarak tanımlamak mümkün. Hafta boyunca yaşanan gelişmelerin yanı sıra araştırma, rapor, video, röportaj, sosyal medya paylaşımı gibi yüzlerce kaynaktan süzülen içerikler doğru kürasyonla yeniden işleniyor ve hafta sonu abonelerin e-posta adreslerine ücretsiz gönderiliyor.

Sınırlı zamanı verimli kullanmak

Hepimiz hafta boyunca çok yoğun çalışıyoruz ve kendi ilgi alanlarımıza dair gelişmeleri yeterince takip edemiyoruz. Her şeyin çok hızlı değişebildiği günümüzde gündemi kaçırma lüksüne ise maalesef sahip değiliz.

Maksimum bilgiyi basitçe ve yormadan aktaran Haylayt, derinlemesine bilgi için de içeriklerin kaynağına yönlendirme yapıyor. 2019 sonunda yayın hayatına başlayan bültenin en büyük iddiası da okurun sınırlı zamanını verimli kullanmak.

Her gün iletişim kanallarından akıp giden yüzlerce içerik arasında öne çıkanların altını çizen bülten; araştırma, rapor ve öngörülerden yaptığı derlemelerle de yakın geleceğe ışık tutmaya çalışıyor.

Haylayt’ta ayrıca yeni yatırım alan girişimler, yönetim katındaki atama ve transferler, marka ve ajanslar arasındaki yeni işbirlikleri gibi güncel hareketleri de bulmak mümkün.

Bültenin eski sayılarını Haylayt. net üzerinden inceleyebilir, e-posta adresinizi bırakarak ücretsiz abone olabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.