UR Akademi 80 bin kişiye ücretsiz, interaktif online eğitim imkanı sağladı

11.02.2021
UR Akademi 80 bin kişiye ücretsiz, interaktif online eğitim imkanı sağladı

Yeni bir teknolojiyi üretmek kadar o teknolojinin anlaşılması ve faydalarının anlatılması, teknolojinin etkinliği açısından büyük önem taşıyor. Universal Robots’un cobot’ların herkes için ulaşılabilir ve anlaşılabilir olması için hayata geçirdiği, cobot’ların programlanmasından güvenlik ayarlarının yapılmasına kadar tüm eğitimlerin verildiği UR Akademi ile 80 bin kişiye ücretsiz çevrimiçi eğitim verildi, sertifika sahibi yapıldı.

Dünyanın 1 numaralı kolaboratif robot üreticisi Universal Robots’un yeni nesil cobot’larını kullanmayı öğrenmek isteyenler için kurduğu UR Akademi kapsamındaki eğitimleri, 2020 yılında da aralıksız bir şekilde devam etti. Universal Robots’un cobot kavramlarını öğrenmek ve cobot’u programlamak isteyenler için Türkçe de dahil olmak üzere 8 dil seçeneğiyle, ücretsiz çevrimiçi eğitim fırsatı sunduğu UR Akademi ile sertifika alma imkanı sundu. 87 dakika içinde isteyen herkesin cobot programcısı olmasını sağlayan UR Akademi’nin çevrimiçi ücretsiz eğitimleri 2021 yılında da devam edecek.

Online danışma merkezine dönüşüyor

Robotik otomasyon alanında herhangi bir deneyimi olmayanlara, cobot temel programlama imkanı tanıyan UR Akademi, cobotunu kurmak, programlamak ve yeni bir işe adapte etmek isteyenlerin de online danışma merkezi oluyor. Sertifikalı eğitmenler, Universal Robots veya partnerleri tarafından düzenlenen eğitimlerde kullanıcılara; cobot komut dosyası oluşturma, endüstriyel iletişim ve arayüz kullanımı da dahil olmak üzere bir dizi temel ve gelişmiş cobot programlama becerisini kazandırıyor.

 

“Otomasyon önündeki engelleri kaldırıyoruz”

UR Akademi ile cobot’ları akıllı telefon kullanan herkesin rahatlıkla öğrenebileceği kolaylıkta ve herkes için erişilebilir hale getirdiklerini belirten Universal Robots Türkiye ve MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, “UR Akademi ile cobot’lar hakkında temel bilgileri kullanıcılar ile paylaşarak otomasyon önündeki engelleri kaldırıyoruz. Eğitimlerimizle, cobot’lar aracılığıyla karmaşık otomasyon uygulamalarının kalitesini iyileştirerek, ek maliyet yaratmadan nasıl verimlilik artışı sağlayacaklarını anlatıyoruz. Eğitimlerimizin yanı sıra web seminerlerimizde anlattığımız gerçek uygulamalar ve örnek başarı hikayeleriyle potansiyellerini en üst düzeye çıkarmalarını sağlıyoruz” diye konuştu.

Her iki cobot serisinin eğitimi bulunuyor

CB3 ve e-Series olarak her iki cobot ailesinin de eğitiminin bulunduğu UR Akademi’de robota giriş, robotun nasıl çalıştığı, uç elemanı ayarı, program oluşturma, harici cihazlarla haberleşme, güvenlik ayarları, koordinat düzlemleri ve program akışı gibi tüm detaylara en ince ayrıntısına kadar yer veriliyor. Cobot’ların cıvatalama, paletleme ve makine besleme gibi uygulamalar için gerekli bilgi ve becerilerin de öğretildiği akademide, etkin program akışı, özelleştirilmiş koordinat sistemleri ve kuvvet kontrolü aşamaları da anlatılıyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.