Tommy Hilfiger ile Future Learn işbirliği yaptı

13.02.2021
Tommy Hilfiger ile Future Learn işbirliği yaptı

Sürdürülebilirlik, herkese pozitif ve eşit bir yaklaşım benimseyerek bu yönde topluluklar inşa etme içeriğindeki on-line kurslar; Tommy Hilfiger’ın marka elçileri Jameela Jamil, Indya Moore, Mogli, Kiddy Smile ve diğer sosyal aktivistler tarafından sunuluyor. 

Tommy Hilfiger, sosyal etki konulu bir eğitici kurs serisi tasarlayıp sunarak, değişime ilham vermek amacıyla on-line öğrenme platformu Future Learn ile işbirliği yaptı. Daha iyi bir gelecek yaratmanın her bir kişinin kendisinin en iyi versiyonu olmasıyla başladığı inancıyla yola çıkan Tommy Hilfiger’ın; anlamlı, sosyal ve çevresel sürdürülebilirlik odaklı kursları, Future Learn’ün mobil ağırlıklı platformunda ücretsiz olarak sunuluyor.

Bu işbirliği, ‘Moving Forward Together’ (Birlikte İleriye) teması etrafında şekillenen İlkbahar 2021 TOMMY HILFIGER kampanyasını da ileri taşıyor. Kampanyada rol alan aktivistlerden her biri bu ruhla Future Learn kurslarından birini sunuyor. İlk kurs, 15 Şubat 2021’den itibaren futurelearn. com web sitesinde yerini alacak.

Tommy Hilfiger Future Learn ile ilgili şunları dile getirdi: “Hayranlarımıza sadece ilham vermek değil aynı zamanda kendilerinin ve başkalarının hayatlarında pozitif etki yaratmaları için bir fırsat vermek istiyoruz. Future Learn platformu aracılığıyla ücretsiz ve anlamlı kurslar sunarak onlara bu konuda beceri kazandıracağız. Bu toplumsal odaklı, on-line kurslarda çoğu zaman okullarda ele alınmayan ama günümüzde çok önemli olan içerikler öğretilecek. Birlikte ilerleyebilmek için hepimiz kendimiz, topluluklarımız ve gezegenimiz hakkında daha çok şey öğrenmeliyiz. Kurslarımız da bunu sağlıyor.”

Future Learn, anlamlı kurs içerikleriyle eğitimde dönüşüm yaratırken on-line öğrenmeyi keyifli ve erişilebilir hale getiriyor. Tommy Hilfiger tarafından tasarlanan beş Future Learn kursu, kullanıcılara sosyal değişimi tetiklemeleri için gerekli araçları ve anlayışı kazandırmak amacıyla sürdürülebilirlik, fiziksel özellikler konusunda pozitif bir yaklaşım benimseyerek herkesi kapsama ve bu yönde topluluklar inşa etme konularına odaklanıyor. Platform, kullanıcılara çeşitli deneyimleri keşfetmeleri, kişisel hayallerini ve benzersiz zorlukları paylaşmaları için güvenli bir alan sunuyor. Her kurs, pozitif değişimi tetiklemenin yollarını araştırarak tutkuyu aksiyona dönüştürmeyi hedefliyor.

“İkonik moda markası Tommy Hilfiger ile işbirliğimizi duyurmanın mutluluğunu yaşıyoruz,” diyen Future Learn İçerik ve İşbirlikleri Direktörü Justin Cooke; “Future Learn olarak eğitime erişimde dönüşüm yaratma misyonuyla hareket ediyoruz. Bu nedenle, giderek daha önem kazanan toplumsal konular hakkında yeni ve ücretsiz kurslar sunmaktan ve bunu gerçekleştirmek için Tommy Hilfiger ile birlikte çalışmaktan özellikle gurur duyuyoruz. Sürdürülebilirlikten vücut konusunda pozitif bir yaklaşım benimsemeye ve topluluklar oluşturmaya ve aktivizme kadar çeşitli konularda konuşan farklı ve ilham verici seslerin platforma yeni bakış açıları getireceğini umuyor, milyonlarca öğrencimizin de katılımcı olmasını diliyoruz.”

Tommy Hilfiger’ın “Hiçbir Şeyi Boşa Harcamayan ve Herkese Kucak Açan” moda yaratma amaçlı genel sürdürülebilirlik misyonu etrafında şekillendirilen yeni Future Learn kursları, özellikle moda sektöründe yeterince temsil edilmeyen bireyleri desteklemek için tasarlandı. Kısa kurslar hikâye anlatımı, diyaloğa katılma, yeni sosyal ve çevresel bilgi birikimleri yaratma ve ilerlemeyi kutlama karışımı bir içerikle sunuluyor. Ücretsiz olan ve tamamlanması dört saat süren her kursa mobil cihazlardan, tablet ve bilgisayarlardan erişilebilecek. Kurslar futurelearn. com’da süresiz olarak görüntülenebilecek.

Bir DJ kabininden, at çiftliğine veya podyuma kadar farklı platformlardan yararlanan çağımızın tutkulu liderleri, çeşitli kurslar vererek her ortamda ve toplulukta fark yaratılabileceğini göstermeyi amaçlıyor. Beş kurs ve amaçlarını temsil eden kampanya savunucuları şunlar:

  1. 15 Şubat 2021: Oyuncu, podcastçi, model, yazar ve beden konusunda pozitif bir yaklaşımı savunan Jameela Jamil ile beden konusunda pozitif olmayı ve klişeleri yıkmayı keşfedin.
  2. 1 Mart 2021: Farklı türlerde müzik yapan, sürdürülebilirlik aktivisti Mogli ile sürdürülebilir yaşamı ve sevgiyi keşfedin.
  3. 15 Mart 2021: DJ, şarkıcı, besteci, performans sanatçısı ve aktivist Kiddy Smile ile kendinizi ifade etmenin yaratıcı yollarını keşfedin.
  4. 29 Mart 2021: Binicilik kültüründen yararlanarak iyileşme ve mentorluk kolektifi Compton Cowboys ile mentorluk ve toplumsal değişim konularını keşfedin.
  5. Yaz 2021: Oyuncu, model ve aktivist Indya Moore ile aktivizmi, savunuculuğu ve dayanışmayı ele alın.

Tommy Hilfiger, Future Learn kurslarının yanı sıra global sosyal medya kanallarından kısa formatlı, pratik yaşam önerileri içeren canlı sohbetler de paylaşacak. Markanın dostları ve takipçileri  #TommyHilfiger etiketini, @TommyHilfiger ve @FutureLearn hesaplarını alıntılayarak sosyal medya paylaşımlarına katılmaya davet ediliyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.