Kyocera’ya Dünya Ambalaj Örgütü’nden 2021 WorldStar Ödülü

22.02.2021
Kyocera’ya Dünya Ambalaj Örgütü’nden 2021 WorldStar Ödülü

Kyocera Document Solutions, çok fonksiyonlu yazıcılarında bulunan otomatik doküman besleyiciler için geliştirdiği ambalaj ile Dünya Ambalaj Örgütü’nün (WPO) organize ettiği 2021 WorldStar Ödülleri’nde Elektronik kategorisinde ödül aldığını duyurmaktan mutluluk duyar.

Uluslararası olmasının yanı sıra oldukça prestijli olan bu yarışma, diğer ülkelerde düzenlenen ürün paketleme yarışmalarına katılıp ödül kazananların da yarışabileceği bir yarışmadır. Yarışma, kullanılan ambalaj malzemelerinin çevresel uyumluluğu, ekonomik verimliliği, orijinalliği vb. kriterleri değerlendirerek bu kriterleri sağlayan seçkin ürünler için “WorldStar” onay damgasını vermektedir. Kyocera, bu prestijli ödülü 10. kez almaktadır.

17 adet Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi’nin (SKH’ler) 12. olan “sorumlu tüketim ve üretim” hedefinin farkındalığına dayalı olarak Kyocera’nın otomatik doküman besleyiciler için geliştirdiği ambalajlama için aldığı ödül, yastıklama malzemesi geliştirmek için karton kullanımına dayanmaktadır. Karbondioksit emisyonlarını azaltmak ve böylelikle tehlikeli maddelerin salınımını ortadan kaldırmak için plastik yerine karton kullanılmıştır. Ayrıca, doküman besleyicinin girdili çıktılı karmaşık bir yapıya sahip olmasından dolayı kullanılacak yastıklama malzemesinin darbeleri önleyecek şekilde tasarlanması gereklidir. Karton sayesinde darbelere karşı etkili bir yastıklama yapılmıştır.

 

Ödül alan ambalajın yastıklama malzemesi

Bu ambalaj aynı zamanda 2020 yılında düzenlenen Japonya Ambalaj Yarışması’nda Endüstriyel Ambalaj Kategorisi Ödülü’nü kazanmıştır. Her yıl Japonya Ambalaj Enstitüsü sponsorluğunda düzenlenen bu yarışma, Japonya’da ambalaj alanında düzenlenen yarışmaların en prestijlisidir ve yüksek kaliteli ambalajların ve paketleme tekniklerinin geliştirilmesini ve yaygınlaştırılmasını amaçlamaktadır.

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne (SKH’ler) katkıda bulunmayı hedefleyen Kyocera, çevreye olumlu katkı sağlayan ve aynı zamanda işlevsel olan ürün ambalajlarını kendi bünyesinde geliştirip tasarlamaktadır ve geliştirdiği bu teknoloji sayesinde dünya çapında yüksek bir itibar kazanmıştır. Kyocera, “İnsan olarak doğru olanı yapın” temel ilkesine dayanan şirket felsefesine uygun olarak ambalaj malzemelerini azaltma ve çevre dostu ambalaj tasarımı konusundaki çalışmalarını sürdürmektedir.

*Tüm şirket adları ve ürün adları, ilgili şirketlerinin ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır.

*Bu basın bülteni medya amaçlıdır ve yayınlanma tarihi itibariyle günceldir. Bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.