En iyi kas gevşetici ağrı kesici krem hangisi?

28.02.2021
En iyi kas gevşetici ağrı kesici krem hangisi?

Hareketsizlik, masa başı işleri, aşırı spor aktiviteleri gibi bir çok sebep kas ağrılarına sebep olabiliyor. Kas gevşetici ilaçlar ağrı kesici ilaçlara göre içindeki farklı etken maddeler sebebiyle ile daha çok doktorların kontrolünde kullanılması gereken bir ilaçtır. Çünkü bazı ilaçlara vücudunuzun alerjisi olabilir ve başınıza başka dertler açabilir. Bu tür ilaçları kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışın.

BENGAY
Adı en çok bilinen ve en çok kullanılan kas gevşeticidir. Hem yetişkinler hem de küçük yaştaki çocuklar için kullanılıyor. Daha çok boyun tutulmaları için kullanılan Bengay’ın iki çeşidi vardır. Biri salisilik asit türü olan metil salisilat ve diğeri de mentoldür. Cilde haricen uygulanarak kullanılır, iltihap giderir, kasları gevşetir. Uygulandığı bölgedeki kas ve sinirleri gevşeterek cilde serinlik hissi veren Bengay, cilde uygulandığında yanma ve kızarma hissi meydana getirir. İçindeki mentol cilde ferahlık hisse verir.

CABRAL
Ağızdan alınan Cabral, kas-iskelet sistemi ile ilişkili, aniden başlayan ağrılı kas kasılmalarına bağlı belirtilerin, azaltılması için kullanılır. Kas gevşetici ve ağrı kesici olarak etki gösterir. Karton kutuda, 24 tabletlik blister ambalajda sunulur ve her bir film tablet 400 mg feniramidol HCl içerir. Kaslardaki gerginliği giderir, ağrıyı geçirir ve kramp halindeki iskelet kasının fonksiyonunu sağlar.

DİKLORON
Reçetesiz satılan ilaçlar sıralamasında en çok satanlar arasında yer alan Dikloron üç farklı çeşitle satılıyor; Jel, kapsül ve tablet. Jel olan ürün günde bir kere kas gevşetilmesi istenen bölgeye uygulanıyor. İlaç olan çeşidi ise günde bir en fazla iki kere aç veya tok karnına alınabiliyor. Kapsül şeklindeki olanı da  günde bir kere kullanmak gerekiyor.

MUSCOFLEX
Oldukça etkili olan kas gevşetici Muscoflex ilacı alındıktan on dakika sonra etkisini gösterir. Bir gün boyunca etkisi devam eden ilaç exilorer etken maddesi içerir. Ancak kullanıcıların bir kısmında sersemlik hali, dikkat bozukluğu, ishal yapma gibi şikayetler görülebiliyor. Çok sık kullanmadan önce mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekir. Ayrıca

NİMES
Sırada yeni favorimiz nimes ile devam ediyoruz. Bu jelimiz oldukça etkili ve tam bir fiyat performans ürünü diyebiliriz. İlacın etken maddesi Tiyokolşikosid ve Nimesulid‘dir. NIMES COMBO Jel, kas gevşetici ve ağrı kesici bir ilaçtır. NIMES COMBO, osteartrit (eklemlerde kireçlenme ve harabiyet), eklem dışı romatizma ve omurganın (boyun, bel, sırt bölgesi ) ağrılı kas kasılmalarının (spazmlarının) tedavisinde; kaza veya spor yaralanmalarına bağlı burkulma, incinme ve ezilme sonucu gelişen ağrılarda ve ortopedik ameliyat sonrası ağrılarda kullanılmaktadır.

Ayrıca Voltaren, Akineton, Kamfolin, Majezik, Dolgit, Thermoflex, Rheumon gibi kas gevşetici krem ve ilaçlar da bulunuyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.