Knauf, performans deneyimlerini dijitale taşıyor

04.03.2021
Knauf, performans deneyimlerini dijitale taşıyor

Alçı bazlı yapı malzemelerinde dünya lideri Knauf, dijital araçlara yönelik yatırımlarını güçlendirmeye devam ediyor. Pandemi dönemiyle tüm dünyayı etkisi altına alan dijital dönüşümü tüm kurumsal segmentlerine entegre eden şirket; yangın dayanımı, ses yalıtımı, mekânsal akustik, ısı yalıtımı, sismik tasarım, güvenlik sistemleri, yüzey kalitesi, cephe sonlama çözümleri gibi projelerin ihtiyacı olan tüm performansları dijital araçlarla müşterilerine ulaştırıyor.

Yaklaşık 100 yıldır alçı bazlı yapı malzemeleri sektörünü yönlendiren Knauf, hali hazırda yetkin olduğu dijital teknik araçlarına yönelik yatırımlarını güçlendirmeye devam ederek 2021’de de teknoloji entegrasyonunu güçlendirecek atılımlara imza atıyor. Yangın dayanımı, ses yalıtımı, mekansal akustik ve yüzey kalitesi çözümleri için sağlanabilen performansları animasyon ve simülasyonlarla müşterilerine deneyimleme imkanı sunuyor.

Knauf ile istediğiniz kombinasyonu deneme şansı…

Knauf Bölme Duvar Sistemleri’nin performans değerlerini ve teknik özelliklerini inceleyebilmek, kıyaslama yapabilmek, alternatif ürün kombinasyonlarını görebilmek için tasarlanan Sistem Animasyonu, müşterilerin hem sistem bileşenlerini hem de sağlanan performansları detaylıca inceleyebilmelerine olanak tanıyor.  Yüzey Kaliteleri Animasyonu ise animasyon üzerindeki yanıp sönen noktaların üzerine gelerek o bölgede uygulanacak ürünlerin incelenebilmesini sağlıyor. İçerisinde yüzey kalitesi seviyelerinin ve simülatörün yer aldığı Perfect Surfaces web sitesinde kullanıcıların ihtiyacı olan ürünü çok hızlı ve kolay bir şekilde bulması sağlanıyor. Ses yalıtım performansını tam olarak deneyimleyebilmek için geliştirilen Ses Yalıtımı Simülasyonu ise ortam sesleri ve ses yalıtımı seviyeleri arasında seçimler yaparak farkın deneyimlenmesine yardımcı oluyor. Mekansal Akustik Simülasyonu da  simülasyon içerisindeki mekanlardan performans sağlanması istenen mekanın seçilerek, akustik çözüm uygulanmış ve uygulanmamış versiyonlarının deneyimlenebilmesine olanak tanıyor.

“Dijital dönüşüme çok hızlı adapte oluyor, müşterilerimizi deneysel projelerle karşılıyoruz”

Türkiye pazarını yüksek performanslı ürün ve çözümleriyle buluşturan global bir kuruluş olarak teknolojik ilerleme, sürdürülebilir başarı ve yenilikçi yaklaşım politikalarından asla ödün vermediklerini ifade eden Knauf Türkiye Genel Müdürü Ali Türker, bu vizyon doğrultusunda pandemi ile gelişen kriz döneminin Knauf’un teknolojik altyapısının gücünü test edebilmek için yeni bir fırsat yarattığının altını çizdi. Ali Türker, global bir firma olmanın da verdiği avantajla dijital geçişe kolaylıkla adapte olan şirketlerden biri olduklarını söyleyerek Knauf’un dijital yatırımları hakkında şu bilgileri verdi:  “Dijitalleşmenin ve dijital araçların pazarlama politikaları, iç ve dış iletişim içerisinde öneminin ve kullanımının her gün artacağı ve hepimize yeni deneyimler kazandıracağı aşikar. Bu süreçte, üretimde dijitalleşme ve otomasyona ilişkin çok sağlam adımlar attık, müşteri deneyimini dijitale taşıdık. Gerçekleştirdiğimiz simülasyon ve animasyonlarla müşterilerimizin aradıkları ürünü daha kolay ve inovatif bir şekilde bulmalarına yardımcı oluyoruz. Tabii bu gibi interaktif çalışmalar,  görsel dünyaya da hizmet ettiği için yaşam alanlarının tasarlanmasında mimar, iç mimar ve tasarımcılara da büyük kolaylık sağlıyor. Dolayısıyla doğru içerik yönetimiyle müşterilerimiz ile olan güçlü bağlarımızı devam ettirmek istiyoruz;  2021’de de bu yöndeki yatırımlarımıza devam edeceğiz”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.