Cosentino, yeni tasarımlarını KBIS 2021’de online sergiledi

09.03.2021
Cosentino, yeni tasarımlarını KBIS 2021’de online sergiledi

Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli organizasyonları arasında yer alan ve bu yıl 9 ile 12 Şubat arasında online düzenlenen, Uluslararası Mutfak ve Banyo Fuarı KBIS 2021’e katılan Cosentino; Silestone, Dekton ve Sensa’nın yeni tasarım, renk ve uygulamalarını online olarak görücüye çıkardı.

Yenilikçi mimari yüzeylerin dünya lideri Cosentino Group, ürünleriyle sektörün en önemli fuar ve organizasyonlarında yer alarak, sektörün gelişimine katkılarını sürdürüyor. KBIS, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mutfak ve banyo dünyası için kaçırılmayacak organizasyonlar arsında ilk sıralarda yer alıyor.

“Fırsatlar yaratmak için zor zamanları en iyi şekilde değerlendiriyoruz”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Küresel Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Cosentino Kuzey Amerika CEO’su Eduardo Cosentino, “Cosentino’da, inovasyon ve yaratıcılık anlamında fırsatlar yaratmak için zor zamanları en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Değişen koşullara hızla adapte oluyor; değişen koşulları hem insanların şirketimiz hakkındaki görüşlerini olumlu yönde değiştirecek hem de sektördeki sürdürülebilir liderliğimizi destekleyecek yeni gelişmelere kanalize ediyoruz. Üretim süreçlerimizin yüzde 99 geri dönüştürülmüş su ile yüzde 100 yenilenebilir enerji ve atık malzeme kullanılarak gerçekleştirildiğini söylemekten gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Öncü HybriQ + teknolojisine sahip yeni Silestone renkleri

Şirket, Silestone renklerinden oluşan yeni bir koleksiyon geliştiriyor. Yakında piyasaya sürülecek renkler, markanın ve şirketin kökenlerine dönüşü temsil edecek. Bu yeni koleksiyonun ana temaları Akdeniz, doğa ile temas olacak. Bu seri, üretimde kullanılan ve ilk olarak Ekim 2020’de piyasaya sürülen özel, öncü HybriQ + teknolojisi ile üretilecek. HybriQ +, sürdürülebilir bir üretim sürecini temsil ediyor. Mineraller ve yeniden kullanılan hammaddeler ise kristal ve silika kullanımını azaltıyor. Silestone, çok daha sürdürülebilir bir şekilde geleceğe doğru ilerliyor. Böylece şirket, döngüsel ekonomi ve sürdürülebilir yönetime olan sıkı bağlılığını gösteriyor.

Silestone Loft, HybriQ + ile üretilen ilk koleksiyon

2020’deki başarılı lansmanının ardından, Silestone Loft serisi KBIS 2021’de görücüye çıktı. Endüstriyel tasarımdan ilham alan, Camden, Poblenou, Seaport, Nolita ve Corktown olmak üzere beş renkli seri, ayırt edici bir kentsel ve endüstriyel görünüme sahip beş ikonik bölgenin özünü yansıtıyor. Silestone Loft ayrıca, HybriQ + teknolojisini içeren ilk renk serisi olma özelliğini de taşıyor.

Zanaatkarlığa saygı gösteren Dekton

Cosentino’nun ultra kompakt yüzeyi Dekton da işçiliğe saygı gösteren zengin, derin dokulara sahip yeni renkler piyasaya sürülecek. Cosentino, usta zanaatkarların çalışmalarının çok yönlülüğünü, güzelliğini ve dürüstlüğünü Dekton’un teknolojik ve yenilikçi yaklaşımıyla yeniden yorumlayacak.

Sensa by Cosentino, özel korumalı doğal taş

Özel leke önleyici korumaya sahip doğal taş Sensa, Kuzey Amerika pazarı için kuvarsit ve granitte yeni tasarımlarla KBIS 2021’de yerini aldı. İç ve dış mekan uygulamalarına uygun, bakımı kolay Sensa, Brezilya’nın ana doğal taş ihracatçılarından biri olan ve Brezilya’nın Vitória kentinde bulunan şirketin bir yan kuruluşu Cosentino Latina’da geliştirildi.

Farklı bir çekicilik katıyor

Güvenlik ve kayma önleyici özellikler sağlayan Dekton Grip + teknolojisine sahip Dekton Gocce duş teknesi, Cosentino portföyüne farklı bir çekicilik katıyor. Yalnızca 20 mm kalınlığındaki duş teknesi, hafif ve doğru su akışını sağlamak için mükemmel bir eğime sahip. Banyoya mükemmel şekilde uyum sağlayan teknenin çok çeşitli renk ve ebatları bulunuyor.

Evita lavabolar

Integrity teknolojisi sayesinde tek parça olarak üretilen Silestone Evita lavabo, ek yerlerini ortadan kaldırarak mükemmel temizlik ve hijyen sağlıyor. Kavisli, yumuşak dokunuşlu bir yüzeye sahip lavabo, işlevsellik, teknoloji ve uyumuyla en zorlu projeler için mükemmel çözüm sunuyor.

İşlenmesini ve taşınmasını kolaylaştırıyor

Duş veya banyo duvarları gibi en yaygın iç kaplamaların daha hızlı ve daha kolay montajı için geliştirilen Dekton Optimma, yalnızca 4 mm kalınlığında. 260x100x0.4cm’lik boyutları Dekton Optimma’nın işlenmesini ve taşınmasını kolaylaştırıyor.

Sanal görüşmeler yapıldı

Sanal fuarda Cosentino; NKBA CEO’su Bill Darcy ile Küresel Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Cosentino Kuzey Amerika CEO’su Eduardo Cosentino ve Cosentino Kuzey Amerika’nın Mimari ve Tasarım Birimi Başkan Yardımcısı Patty Dominguez “CEO Konuşmaları: Markanın Ardında” etkinliğinde sanal olarak yer aldı.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.