Yeni FANUC SCARA SR-20iA modeli, performanstan ödün vermiyor

11.03.2021
Yeni FANUC SCARA SR-20iA modeli, performanstan ödün vermiyor

Japonya merkezli CNC, robot ve makine üreticisi FANUC, büyüyen SCARA robot serisine SR-20iA modelini de ekledi. Şirketin bugüne kadarki en güçlü SCARA modeli olan robot, 20 kg’a kadar taşıma kapasitesiyle dikkat çekerken maksimum verimlilik sayesinde birçok sektöre kolaylık sağlıyor.

 

Lider endüstriyel otomasyon firması FANUC, SCARA robot ailesine yeni bir üye ekledi. 20 kg’a kadar taşıma kapasitesi sunan SR-20iA modeli, 0,45 kgm2 bilek ataleti ve az yer kaplama özellikleriyle montaj, malzeme taşıma, toplama ve ambalajlama gibi geniş bir sektör yelpazesine fayda sağlıyor. 280 x 360 mm boyutlarına, 64 kg ağırlığa ve 1100 mm erişim mesafesine sahip model, hareket aralığı açısından maksimum verimlilik sunuyor. Yüksek taşıma kapasitesi ve bilek ataletinin kombinasyonu ise daha büyük parçaların montajlarını kolay hale getiriyor.

 

FANUC’un bu zamana kadarki en dayanıklı SCARA robotu olan ve yüksek hızlı montaj ihtiyaçlarını kolayca karşılayan SR-20iA, sunduğu 250 N azami bastırma kuvvetiyle son zamanlarda önemi artan güneş panelleri ve batarya grubu gibi uygulama alanları için ideal bir robot olarak ön plana çıkıyor.

 

Performanstan ödün vermeyen özelliklerinin yanı sıra uygun maliyeti de endüstriyle buluşturan SR-20iA modelinde, tüm FANUC robotlarında olduğu gibi son teknoloji FANUC yazılımı ve özellikleri bulunuyor.

 

Not:

FANUC SCARA SR-20iA Modeli Özellikleri ve Avantajları

 • 20 kg’a kadar taşıma kapasitesi sunar.
 • 280 x 360 mm boyutları, 64 kg ağırlığı ve 1100 mm erişim mesafesi sayesinde gerek alan gerekse hareket aralığı açısından azami verimlilik sağlar.
 • Yüksek taşıma kapasitesi ve bilek eylemsizliği, daha büyük yakalayıcılara imkân tanıyarak daha büyük parçaların montajını mümkün kılar.
 • Tüm yüksek hızlı montaj gereksinimlerini karşılayarak yüksek toplam parça verimliliği garanti eder.
 • 250 N azami bastırma kuvvetiyle gitgide büyüyen güneş paneli veya batarya grubu gibi uygulama alanları için idealdir.
 • Klasik hat içi aktarım birimlerine kıyasla daha büyük ebatlı olmasının yanı sıra daha uygun maliyetlidir.
 • Sert ortam ve/veya temiz oda taleplerini karşılayabilmek için su geçirmez beyaz epoksi boyalı IP65 varyant sunulur.
 • Tüm FANUC robotları gibi SR-20iA modelinde de son teknoloji FANUC yazılımı ve özellikleri bulunur.
 • FANUC görüntü işleme aracı iRVision®, lojistik yazılımı iRPickTool®, konveyör takibi, çok çeşitli endüstriyel haberleşme ağları desteği, entegre güvenlik fonksiyonları (örneğin DCS) ve hemen hemen mevcut tüm robot yazılımı seçeneklerini destekleyen R-30iB Compact Plus Kontrolör ile donatılmıştır.
 • Kolay robot kurulum ve programlama işlemleri için El Terminali ile veya El Terminali olmadan teslim edilebildiğinden FANUC tablet veya bilgisayarlarda kullanılabilen ve çeşitli tarayıcılarla (Safari, Chrome, Internet Explorer, vb.) erişim sağlanabilen iRProgrammer® programlama yazılımını sunar.
 • FANUC’un fizibilite çalışmalarına yönelik RoboGuide® simülasyon yazılımı toplama veya ambalajlama projesini finansal risk almadan veya pahalı mekanik tasarımlar oluşturmadan verimlilik, erişim mesafesi ve robot dayanıklılığı açılarından önceden kontrol edebilmektedir.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.