AssisTT, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzaladı

13.03.2021
AssisTT, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzaladı

Türk Telekom’un müşteri deneyimi şirketi AssisTT, çağrı merkezi sektörüne nitelikli insan kaynağı yetiştirmek ve sektör profesyonellerinin gelişimlerine katkı sunmak amacıyla kurduğu Çağrı Merkezi Okulu’nun kapılarını bu kez Sivas Cumhuriyet Üniversitesi öğrencilerine açıyor.  İmzalanan protokol ile üniversitenin Meslek Yüksekokulu öğrencileri başta olmak üzere sektöre ilgi duyan tüm öğrencilere AssisTT Çağrı Merkezi Okulu’nda derslere katılma imkânı ile birlikte staj, yarı zamanlı çalışma, teknik gezi, mezuniyet sonrası da işe alım fırsatı sunulacak.

İnsan odaklı çalışma anlayışıyla çağrı merkezi sektöründe müşteri deneyimini zenginleştiren AssisTT, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzaladı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ve AssisTT Genel Müdürü Haktan Saran arasında imzalanan protokolle AssisTT Çağrı Merkezi Okulu’nda 14 hafta sürecek derslere katılma imkanı ile birlikte staj, yarı zamanlı çalışma, teknik gezi, mezuniyet sonrası da işe alım fırsatı sunulacak.

 

“Sektörün yetişmiş insan kaynağına katkıda bulunmayı  amaçlıyoruz

Protokol imza töreninde kısa bir konuşma yapan AssisTT Genel Müdürü Haktan Saran,Üniversitelerimizle iş birliği yaparak, sektörel deneyimimizi gençlerimize aktarmak ve sektörün yetişmiş insan kaynağına katkıda bulunmayı  amaçlıyoruz.  Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile yaptığımız iş birliği kapsamında sektörde bir ilk olan Çağrı Merkezi Okulu’nun kapılarını gençlerimize açacağız. Okulumuz’da vereceğimiz teorik eğitimin yanında gençlerimize staj, yarı zamanlı çalışma olanakları sunacağız ve mezuniyet sonrası işe alım süreçlerinde öncelik vereceğiz” dedi.

“Uygulama süreçlerini de eğitimin bir parçası haline getiren 3+1 modelini hayat geçirdik”

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ise “Öğrencilerimizi mezun oldukları alanda iş hayatına hazırlamak adına, optimum seviyede uygulama süreçlerine dahil etmeyi çok önemsiyoruz. İki yıllık bölümler için uygulama süreçlerini de eğitimin bir parçası haline getiren 3+1 modelini hayat geçirdik. Öğrencilerimiz bu modelde  teorik derslerden sonra mesleklerini iş yerinde öğrenebilecekler. Bugün AssisTT ile imza attığımız bu iş birliğinin  bu kapsamda çok kıymetli olduğunu düşünüyoruz. Sektöre nitelikli iş gücü yaratmak adına ülkemiz açısından da son derece önemli. Bu değerli iş birliğinin  hem öğrencilerimiz hem AssisTT için son derece katma değerli  olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.