İnovatif banyo ürünleri ile su tasarrufu evden başlıyor

19.03.2021
İnovatif banyo ürünleri ile su tasarrufu evden başlıyor

Dünyadaki su kaynakları alarm verirken, çözüm olarak su tararufu sağlayamaya yönelik sürdürülebilir teknolojiler devreye giriyor. Yaşamın kaynağı olan suyun verimli kullanılması esasına dayanan yaklaşımıyla Roca, farklı teknolojilerle kullanıcıların su tasarrufu etmesini sağlıyor.

Roca, doğal kaynaklarda yaşanan küresel ısınma etkilerini en aza indirebilmek ve her canlı için suya erişim hakkı yaratabilmek adına çalışmalarını sürdürüyor. Geleceği şekillendiren teknolojilerle geliştirdiği banyo ürünleriyle tasarruf hareketine evlerde start veren Roca, hem dünyanın geleceğine hem de aile bütçesine katkı sağlıyor.

Evlerde suyun en çok kullanıldığı banyolarda su tasarruflu ürünler tercih edilmeli

Giderek artan tüketime bağlı olarak sınırlı su kaynaklarının verimli kullanılması bir zorunluluk olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada gösterilecek bireysel çabalar su kaynaklarının gelecek nesiller için de var olabilmesi adına büyük önem taşıyor. Evlerde suyun en çok kullanıldığı banyolarda tasarruflu ürünler tercih etmek, bireysel olarak atılacak adımların başında geliyor.

Doğal kaynakların korunmasını küresel bir öncelik olarak kabul eden Roca, daha yaşanabilir bir gelecek ve olası bir su krizinin önüne geçmek için sürdürülebilir çözümler sunuyor. Roca ürün koleksiyonunda yer alan Insignia Armatür, suyun her damlasına sahip çıkarak su tasarrufu özelliğiyle verimli  kullanım sağlıyor. Tasarımda yer alan cold start özellikli kartuş, armatürün en çok kullanılan orta seviyesinde soğuk su ile çalışıyor ve bu sayede kombinin anlık/sürekli çalışmasının önüne geçiyor. Ekolojik bir hassasiyetle hazırlanan ürün, piyasa muadilleri çoğu 8-12lt/ dk. akış sağlarken 5 litre akış gücü ile ciddi oranda su tasarrufuna destek oluyor. Zarif, fonksiyonel ve elegan şıklığın öne çıktığı Roca Insignia Armatür, çağın ihtiyaçlarına cevap vermekle kalmıyor aynı zamanda ayrıcalıklı detaylarıyla banyoların görünümüne yeni bir kimya kazandırıyor.

Rezervuar ve klozetiniz su tasarrufu yapıyor mu?

Banyolarda suyun en çok kullanıldığı bir diğer ekipmanlar ise rezervuar ve klozetler. Standart rezervuarlar, sifon her çekildiğinde ciddi bir su miktarı kullanır. Farklı sifon hacimleri olmasına karşın ortalama olarak 8-10 litre su kaybı yaşanıyor. Bu noktada geliştirdiği ürünlerle su tasarrufunu merkeze alan Roca, klozet ve rezervuarlarda su kullanımını sınırlayan teknolojiler sağlıyor.

Bunun yanı sıra Roca gömme rezervuar sistemleri, ayarlanabilir su haznesi sayesinde yıkama miktarını 3/6lt’den 3/4,5tl hatta 2/4lt’lere kadar düşürerek, ciddi su tasarrufu opsiyonunu kullanıcılarına sunuyor.

 

Roca imzalı W+W, özel tasarım krom kaplama armatür ile kademeli su kullanımını sağlıyor ve tasarruflu rezervuarı ile 3/6lt su ile çift yıkama özelliği ile dikkat çekiyor. Banyolara zarafet ve sürdürülebilirlik getiren; benzersiz, farklı ve özgün W+W, tamamen sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak tasarlandı. Yenilikçi sistemi lavabo suyunu filtreleyerek tuvalette tekrar kullanılabilir kılıyor. Özel filtreleme sistemi lavobadaki suyun tekrar kullanıma sokulmasını sağlayarak sifon mekanizmasına transfer ediyor. Pazardaki herhangi bir üründe olmayan bu entregre sistem sayesinde büyük oranda su tasarrufu sağlanıyor. Bu akıllı tasarım Gabriele ve Oscar Buratti imzasını taşımasının yanısıra pek çok tasarım ödülüne de sahip.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.