Türk Prysmian Kablo TEİD üyeleri arasına katıldı

23.03.2021
Türk Prysmian Kablo TEİD üyeleri arasına katıldı

Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarının katılımıyla 150’yi aşkın üyeye ulaşan Etik ve İtibar Derneği (TEİD) üyeleri arasına, enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri, İtalya merkezli Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Türk Prysmian Kablo da katıldı.

Etik ve İtibar Derneği TEİD’in yeni üyesi, enerji ve telekomünikasyon kablo ve sistemleri alanında dünya lideri olan ve 130 yılı aşan deneyimi ve dünya çapında 50’den fazla ülkede 29 bin çalışanı ve 106 fabrikası ile yüksek teknoloji gerektiren pazarlara odaklanan Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Türk Prysmian Kablo oldu.

Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş.’nin merkezi, 1964 yılından bu yana Mudanya’da yer almaktadır ve toplam 180.000 m²’lik açık alan, 79.000 m² kapalı alan üzerinde faaliyet göstermektedir. Firma, Prysmian Group bünyesinde, aynı anda enerji ve haberleşme kabloları üretimi yapabilen 16 tesisten biri olarak öne çıkmaktadır. Türk Prysmian’ın ürün yelpazesi kapsamında, Prysmian ve Draka markaları ile, 220 kV’a kadar olan tüm enerji kabloları, 3.600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları ile fiber optik kabloları, demiryolu sinyalizasyon kabloları, asansör sistemleri, stüdyo broadcast kabloları ve özel kablolar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Türk Prysmian, kablo ve sistemleri için “Anahtar Teslimi” projeler yaparak tüm müşterilerine eşsiz ve üstün hizmetler vermeye devam etmektedir. Kapasite kullanımı 2020 yılında %76 olan ve Prysmian Group içinde öncelikli bir ihracat merkezi olmaya devam eden Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş.’nin, 2020 yılında 1.802.184.466 TL olan cirosunun yaklaşık %37’sini ihracat işlemleri oluşturmaktadır. Bugün firma, Türki Cumhuriyetler, Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, çok geniş bir coğrafyayı kapsayan 40’dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

İş etiği ilke ve değerlerinin şirketlerin tüm idari ve ticari fonksiyonları tarafından benimsenmesi ve bir iş yapma biçimi haline gelmesi hedefiyle 2010 yılında kurulan Etik ve İtibar Derneği TEİD, bugün GSMH’nın yüzde 15’ini oluşturan ve 250 binin üzerinde çalışanı istihdam eden önde gelen kurum ve kuruluşlardan oluşuyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.