DanIel Carrera, UPS Avrupa’nın Yeni Başkanı olarak atandı

01.04.2021
DanIel Carrera, UPS Avrupa’nın Yeni Başkanı olarak atandı

UPS, Daniel Carrera’yı UPS Avrupa’nın yeni başkanı olarak atadı. Carrera atandığı yeni görevinde, 56 ülke ve bölgedeki operasyonların ve 50.000’den fazla UPS personelinin yönetiminden sorumlu olacak. Pandemiyle mücadele kapsamında Avrupa bölgesi, aşıların Avrupa’dan Asya, Orta Doğu, Kuzey Amerika ve Afrika’ya teslimatında hayati bir rol oynamanın yanı sıra e-ticaretteki artan talepleri karşılayan UPS ağı içerisinde küresel bir merkez olarak büyümeye devam ediyor.

 

Bölge genelinde çeşitli üst düzey liderlik pozisyonlarında bulunan Carrera son olarak, Uluslararası Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Elçisi olarak çalışmasının yanı sıra Batı Avrupa Bölgesi’nin başkanlığını yaptı. Bölgede hızı yükselten, kapasiteyi artıran ve e-ticaret, sağlık hizmetleri ve sınır ötesi ticaret kaynaklı artan talepleri karşılayan 2 milyar dolarlık beş yıllık bir yatırım döngüsünün tamamlanmasıyla, yürüttüğü bu görevlerde kilit bir rol oynadı.

 

UPS’e katılmadan önce Carrera, bir küresel navlun sevkiyat sağlayıcısı olan Menlo Worldwide’da Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan sorumlu (AODA) direktörlük görevini yürütüyordu. 2005 yılında UPS’in söz konusu şirketi satın almasının ardından, Menlo Worldwide ve UPS Supply Chain Solutions satış ekiplerinin başarılı entegrasyonunu yönetti.

 

Daniel Carrera 2018 yılında, UPS Türkiye’nin İstanbul Havalimanı’na yaptığı yatırımın duyurusu kapsamında İGA ile yapılan imza törenine de UPS Doğu Avrupa Başkanı olarak katılmıştı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.