Schunk Türkiye geleceğin teknolojilerini geliştirecek gençlerle buluştu

16.04.2021
Schunk Türkiye geleceğin teknolojilerini geliştirecek gençlerle buluştu

Dünya çapında 50’den fazla ülkede faaliyet gösteren ve robotlu otomasyon ekipmanları, CNC tezgâh iş parçası bağlama sistemleri ve takım tutucuları alanında teknoloji öncüsü olan Schunk, Türk Alman Üniversitesi Endüstri İlişkileri Koordinatörlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen çevrimiçi etkinlikte öğrencilerle bir araya geldi. “Robotların İş ve Gündelik Hayatımızdaki Yeri’’ başlıklı sunumuyla konuşmacı olarak yer alan Schunk Türkiye ve Orta Doğu Ülke Müdürü Emre Sönmez, geleceğin iş dünyasını şekillendirecek teknolojilerin yanı sıra iş hayatındaki bilgi birikimi ve tecrübelerini paylaşarak gençlerin kariyer planlamalarına ışık tuttu.

 

Robotlu otomasyon ekipmanları, CNC tezgâh iş parçası bağlama sistemleri ve takım tutucuları alanında dünya lideri olan Schunk, Türk Alman Üniversitesi Endüstri İlişkileri Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen online etkinlikte geleceğe yön verecek öğrencilerle buluştu. Etkinlik kapsamında “Robotların İş ve Gündelik Hayatımızdaki Yeri” başlıklı sunumuyla konuşmacı olarak yer alan Schunk Türkiye ve Orta Doğu Ülke Müdürü Emre Sönmez, geleceğin iş dünyasını şekillendirecek yeni trendler ve teknolojiler hakkında bilgiler verirken, aynı zamanda iş hayatındaki bilgi birikimi ve tecrübelerini de aktararak gençlerin kariyer planlamalarına ışık tutacak açıklamalarda bulundu.

 

Geleceğin iş dünyası gençlere emanet

Teknoloji geliştikçe bazı meslek gruplarının işlevini kaybedeceğini ancak yapay zekâ, otomasyon ve robot teknolojilerinin yeni meslek gruplarının ortaya çıkmasına ön ayak olacağını vurgulayan Emre Sönmez, “Özellikle robot teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte insanlarda, ‘robotlar işimizi elimizden alacak ve işsizlik artacak’ gibi bir algı oluştu. Ancak tarihe baktığımızda insanlığın teknolojiyle birlikte her zaman gelişip değiştiğini ve farklı alanlara yönelmiş olduğunu görüyoruz. Bu bağlamda robotlar işimizi elimizden almayacak, aksine bizlere özellikle zorlu işlerin olduğu endüstriyel sahalarda ve tehlikeli alanlarda yardımcı olarak iş yapış şekillerimizi geliştirmemizi sağlayacak. Kısacası geleceğimiz insanlar tarafından geliştirilen teknolojilerin yardımıyla şekillenmeye devam edecek. Bu nedenle geleceğin profesyonelleri olarak gençlere büyük görevler düşüyor. Genç neslin, global trend ve teknolojileri yakından takip etmesi ve sürekli olarak gelişim odaklı araştırmalar ve çalışmalar içinde bulunması gerekiyor. Biz de Schunk Türkiye olarak öğrencilerle buluşacağımız etkinliklerde sıklıkla yer alarak bu sayede gençlerin sektörümüzü yakından tanımasına ve mesleki hayatlarının gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz’’ şeklinde konuştu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.