Yıldızlar Yatırım Holding ‘TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgeleri’ ile güvenirliğini tescilledi

16.04.2021
Yıldızlar Yatırım Holding ‘TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgeleri’ ile güvenirliğini tescilledi

Pandemi döneminin başından itibaren aldığı üst düzey hijyen tedbirleri ve paydaşlarının sağlığını gözeten örnek uygulamalarıyla dikkat çeken Yıldızlar Yatırım Holding, tüm iştirak şirketleri için Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgelerini tamamladı.

Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından Yıldızlar Yatırım Holding çatısı altında faaliyet gösteren Yıldız Entegre, Yıldız Demir Çelik ve İGSAŞ, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından belirlenen kriterleri başarıyla tamamlayarak TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgelerini almaya hak kazandı.  Türkiye genelindeki tüm üretim tesislerinde aldığı önlemlerle çalışan sağlığının yanı sıra ürün hijyen ve kalitesini de en üst seviyeye taşıyan holding, bu belgeyle birlikte sektördeki öncü rolünü pekiştirmiş oldu.

Salgının başladığı ilk günden itibaren çalışan sağlığı ve güvenli çalışma ortamı odağında çalışmalarını şekillendiren Yıldızlar Yatırım Holding, son teknolojiyle donatılmış modern şirketlerinde hayata geçirdiği önlemler, çalışanları için her alanda aldığı üst düzey hijyen tedbirleri ve paydaşlarının sağlığını gözeten uygulamalarıyla tüm prosedürleri başarıyla yerine getirerek TSE tarafından belgelendirildi.

TSE uzmanları tarafından COVID-19 ile mücadelede şirketler için rehber niteliğinde hazırlanan COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu, COVID-19 bulaş özellikleri, korunma ve kontrol önlemleri, uygulamaya yönelik önlemler, eğitimler, sosyal-ortak kullanım alanları, temizlik-dezenfeksiyon yönetimi ve iş sağlığı ve güvenliği ekipmanları gibi süreçlere yönelik kontrol kriterlerini içeriyor.

 

Yıldız Afet ve İletişim Kurulu oluşturuldu

Pandemi döneminde hızlı ve etkin kararlar alabilmek ve yeni normal sürece adaptasyonu hızlandırmak amaçlı çalışmalar yürüten Yıldızlar Yatırım Holding, bu dönemde bünyesinde tüm bağlı şirketlerin deneyimlerini ve alınacak önlemleri tek elden yürütmeyi hedefleyen Yıldız Afet Koordinasyon ve İletişim Kurulu’nu (YAKİK) kurdu.

Ofis alanlarından üretim bölümlerine, toplanma alanlarından servis uygulamalarına kadar sağlık otoritelerinin önerdiği tüm uygulamaları bütün süreçlere dahil etmeyi hedefleyen kuruluşta, kurulda alınan kararların şirketler içerisinde hızlıca uygulanması ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik çalışmalar yürütülüyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.