Koçtaş’tan banyo ve mutfak duvarlarını tasarruflu yenileme önerisi ‘Fayans Boyama’

20.04.2021
Koçtaş’tan banyo ve mutfak duvarlarını tasarruflu yenileme önerisi ‘Fayans Boyama’

Koçtaş, ev dekorasyonunu yenilerken tasarruf etmek isteyenler için pek çok güzel fikir önerisi sunuyor. Koçtaş, evindeki fayansları ve seramikleri yenilemek isteyen ancak hem tadilat yapmak için yeterli zamanı olmayan hem de daha pratik ve ucuz bir ev yenileme yöntemi arayanlara fayans boyamayı öneriyor.  Son derece kolay uygulanabilecek fayans boyama tekniklerine Koçtaş Yaşayan Evler BLOG’dan; uygun fiyatlı tüm malzemelere ise Koçtaş mağazalarından, koctas.com.tr’den ve Koçtaş mobil uygulamasından ulaşılabilir.

Yaşam alanları için tüm ihtiyaçları tek adreste toplayan Koçtaş, banyo ve mutfak duvarlarını tasarruflu yenilemek isteyenlere pratik öneriler sunuyor. Fayanslarını boyayarak yepyeni bir alana kavuşmak isteyenler, pratik uygulanabilir fayans boyama tekniklerinden yararlanabilir. 

Fayans üzerine uygulayacak boyanın suya ve neme dayanıklı olmasının önemine dikkat çeken Koçtaş uzmanları, seramikleri boyamak için hobi boyası kullanılmasını öneriyor.  Ayrıca kalın sır vernik, rulo fırça, ipek uçlu fırça, boya tavası, maskeleme bandı ve koruyucu örtü de fayans boyamasında kullanılan malzemeler arasında yer alıyor. 

Koçtaş uzmanları fayansları boyamadan önce fayans yüzeylerinin temizlenmesini ve geçiş astarı uygulamayı tavsiye ediyor. Astar uygulamasından 24 saat sonra koruma örtüleri zemine serilerek boya bulaşılmasının istenmediği alanlara maskeleme bandı yapıştırılabilir. Multi surface hobi boyası renk paletinden seçim yapıldıktan sonra boyama işlemine başlanabilir. Boyama işlemi sırasında rulo fırçanın büyük geldiği alanlarda ipek uçlu fırçadan yardım alınabilir. İlk kat boyamanın ardından 24 saat beklendikten sonra ikinci kat boya uygulanabilir. Uygulamayı daha dayanıklı hale getirmek isteyenler ise 3 gün sonra fayansları vernikleyebilir. Seramikler boyandıktan sonra yepyeni fayans modelleri çizmek isteyenler stencil uygulaması ile duvarlarda ve zeminlerde şık bir seramik ya da duvar kağıdı etkisi oluşturabilir. 

 

Boyama işleminden sonra kalan akrilik multi surface boya ile çelik kapıyı boyayarak yaşam alanlarına girişinden itibaren yenilik katmak da mümkün… 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.