Türkiye’nin öncü sağlık kuruluşlarından Sanofi TEİD’in yeni üyesi oldu

21.04.2021
Türkiye’nin öncü sağlık kuruluşlarından Sanofi TEİD’in yeni üyesi oldu

Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarının katılımıyla 150’yi aşkın üyeye ulaşan Etik ve İtibar Derneği (TEİD) üyeleri arasına, Sanofi de katıldı. İnsan hayatına güç katmaya adanmış, küresel bir biyoteknolojik ilaç şirketi olan Sanofi, 100 ülkede, 100 binin üzerinde çalışanı ile bilimsel yenilikleri tedavi çözümlerine dönüştürüyor.

Türkiye’de 1700 çalışanı, geniş ürün portföyü ve Türkiye’nin en büyük ilaç üretim tesislerinden biri olan Lüleburgaz’daki fabrikası ile önde gelen sağlık kuruluşlarından biri olan Sanofi Etik ve İtibar Derneği TEİD‘in yeni üyesi oldu.

Dünya genelinde 100 ülkede, 100 binin üzerinde çalışanı ile insanların sağlıklı bir yaşam sürmeleri için çalışan Sanofi, Türkiye’de 60 yılı aşkın süredir ülkemizin sağlıklı geleceği için faaliyetlerini sürdürüyor.

İş etiği ilke ve değerlerinin şirketlerin tüm idari ve ticari fonksiyonları tarafından benimsenmesi ve bir iş yapma biçimi haline gelmesi hedefiyle 2010 yılında kurulan Etik ve İtibar Derneği TEİD, bugün GSMH’nın yüzde 15’ini oluşturan ve 250 binin üzerinde çalışanı istihdam eden önde gelen kurum ve kuruluşlardan oluşuyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.