Tetra Pak ve Rockwell Automation güçlerini birleştirdi

30.04.2021
Tetra Pak ve Rockwell Automation güçlerini birleştirdi

Endüstriyel otomasyon ve dijital dönüşüm alanında dünya lideri Rockwell Automation dijital dönüşüm iş birliklerine bir yenisini daha ekledi. İş birliğiyle sektörün kendini kanıtlamış proses çözümleri lideri ve en gelişmiş proses kontrol mimarisi bir araya geliyor. İş birliğinden doğan yetkinlikler kalite tutarlığını ve verimi artırıp değişkenliği en aza indirerek, sektörün performans kriterlerini yeniden belirleyecek.

 

Tetra Pak ve Rockwell Automation Inc. (NYSE: ROK) peynir ve toz gıda çözümleri özelinde stratejik iş birliği yaptı. İki şirketin uzmanlığının bir araya gelmesi, talebe dayalı üretim tesislerinde değişkenliği azaltacak, kalite tutarlılığını yükseltecek. Bitmiş ürünlerin daha sürdürülebilir ve düşük maliyetlerle üretilmesini sağlayacak iş birliği, veri ve yeni teknolojilerin gelişimine de destek olacak.

 

Evaporatör ve sprey kurutucu ile başlayan iş birliği sonucu Tetra Pak, yeni Powder Plant Booster

çözümü geliştirildi ve ambalajlama; Rockwell Automation’ın Model Kestirimci Kontrol’ü  (MPC), Pavilion8® ve PlantPAx® MPC teknolojisiyle gerçekleştirildi.

 

Tetra Pak’ın gıda uygulamalarındaki uzmanlığı ile Rockwell Automation’ın öncü dijital teknolojilerinin bir araya gelmesi, üreticilerin değişken talebe dayalı üretimde çok daha hızlı ve uygun maliyetli şekilde adapte olmalarını sağladı. Rockwell Automation tarafından yapılan incelemelerde, Pavilion8 kullanılan uygulamalarda ürün kalite sapmalarında yüzde 60’a varan düşüşler, spek-dışı ürün miktarında yüzde 75’e varan düşüş, toplam üretim hacminde yüzde 9’a varan artış, ürün başına enerji tüketiminde yüzde 9’a varan düşüşler görüldü. Bu verimlilik ve tasarruf rakamları üreticilerin, operasyonlarını tamamen optimize etmelerini ve değişken pazar taleplerine adapte olurken rekabet edebilmelerine imkan verecek.

 

Rockwell Automation Başkan Yardımcısı, Sistemler & Çözümler Genel Müdürü Matthew Fordenwalt iş birliğiyle ilgili şunları söylüyor: “Rockwell Automation olarak müşteriyi ve üretimleri için en iyi olasılıkları derinlemesine anlayabilme yaklaşımımızı paylaşan Tetra Pak ile 35 yıllık ilişkimiz üzerine bu iş birliğini inşa edebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ortak müşteri içgörülerimiz, teknoloji ve sektör uzmanlıklarımızla birleşerek sektöre özel katma değer yaratan sonuçlar sunacak.”

 

Tetra Pak Peynir & Toz Gıda Sistemlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Fred Griemsmann, konuya ilişkin açıklamasında şunları söylüyor: “Gıda ve içecek sektöründe üreticilerin artık her zamankinden daha atik olması gerekiyor. Bunun anlamı; müşterilerimize hem esnek hem de kesin olan gelişmiş proses kontrol teknolojileri sunmamızı gerektiriyor. Müşteriler gıda uygulama uzmanlığımızın gücünden faydalanarak üretim verisine gerçek zamanlı erişim sağlayarak kalitede, verimde veya üretim hacminde bir kayba uğramadan proses değişkenlerine uyum sağlayabiliyor. Rockwell Automation ile gerçekleştirdiğimiz bu eşsiz işbirliği ise bu yeni yetkinliğin temellerini oluşturuyor.”

 

Bu iş birliği, farklı şirketlerin uzmanlıklarının bir araya gelmesinin müşterinin önemli iş hedeflerine küresel ölçekte ulaşabilmelerine nasıl yardımcı olunabileceğine çok güzel bir örnek. Tetra Pak artık Evaporatör ve Sprey Kurutucu müşterilerine sektörde ve tüm dünyada kendini kanıtlamış Genişmiş Proses Kontrolü ve Model Kestirimci Kontrol çözümlerini sunabilecek.

 

Powder Plant Booster™ çözümü, tamamlayıcı Pavilion8 yazılımıyla birlikte, bir proses modelleme, gelişmiş kontrol ve optimizasyon platformudur. Platform kesintisiz şekilde gerçek zamanlı içgörü, teşhis ve gelişmiş kontrol sağlayabilmek amacıyla her tür kontrol sistemiyle entegre edilebilir. Bunu da çeşitli şirket hedeflerine göre tesisi yönlendiren dahili performans ölçütleri sayesinde, temel otomasyon sistemleri üzerine bir zeka katmanı sağlayarak gerçekleştirir.

 

Editöre notlar:

  1. İşbirliği dünyanın öncü gıda proses ve ambalaj çözümleri şirketi Tetra Pak uzmanlığını, dünyanın endüstriyel otomasyon ve dijital dönüşüme adanmış en büyük şirketi Rockwell Automation uzmanlığını bir araya getiriyor.
  2. Pavilion8 performansına ilişkin veriler, farklı şirket, uygulama ve sektörlerde gerçekleştirilen 350’den fazla projeden elde edilmiştir.
  3. Modern üretim ve proses operasyonlarında atiklik en temel unsurlardan biridir ancak bu atiklik kesinliğe, kaliteye ve üretim hacmine bir zarar vermeden gerçekleşmelidir.
  4. Bu teknoloji kombinasyonu uzun vadede proseslerin sürekli olarak iyileşmesine ilişkin atılan ilk adımdır. Bu iki şirket arasında yapılan ve bir kereye mahsus bir işbirliği değildir – gerçek zamanlı operasyonel verilere, hassas kalibre edilmiş proses koşullarına ve pazar ve ürün gereksinimlerine dayanan sürekli bir işbirliği döngüsünün parçasıdır.
  5. Her iki şirket de üreticilere katma değer sağlayacak daha güçlü proses, model ve kontrol çözümleri yaratmak için birlikte çalışmaya devam edecektir.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.