Anneler Günü’nde e-ticarette geçen sene aynı döneme göre yüzde 55 talep artışı bekleniyor

05.05.2021
Anneler Günü’nde e-ticarette geçen sene aynı döneme göre yüzde 55 talep artışı bekleniyor

Anneler Günü’ne sayılı günler kaldı. IdeaSoft CEO’su ve TOBB E-Ticaret Meclis Üyesi Seyhun Özkara’ya göre, bu sene Anneler Günü’nde tam kapanmanın da etkisiyle geçen sene aynı döneme göre %55 talep artışı yaşanacak. Çiçek, mücevher ve küçük elektrikli ev aletleri ise en çok satılanlar arasında yerini alacak.

 

Anneler Günü’ne yaklaşırken, geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 55’e varan talep artışı yaşanmasını beklediklerini açıklayan IdeaSoft CEO’su ve TOBB E-Ticaret Meclis Üyesi Seyhun Özkara, “Mayıs ayında tam kapanmanın da etkisiyle e-ticarette %30’luk bir büyüme bekliyoruz. Bu süreç içerisinde yer alan Anneler Günü de e-ticarete pozitif etki yapacak. Son günlerde gelen taleplerden de bunu görüyoruz. E-ticaret siteleri de bu özel gün için sayısız hediye seçeneği ile gerekli tüm hazırlıklarını yapmıştı. Geçtiğimiz yıl aynı dönemde 340 TL olan sepet tutarının, bu yıl aynı dönemde 450-500TL civarında olacağını öngörüyoruz” dedi.

 

En çok çiçek mücevher ve küçük elektrikli ev aletleri ilgi görecek

Özkara; “Tam kapanmayla birlikte evde yemek yapmanın artması, yoğun bir şekilde küçük elektrikli ev aletleri ve ev içinde kullanıma uygun mutfak ekipmanlarının internette daha fazla aratıldığını ve satın alındığını gözlemliyoruz. Ayrıca, her zaman olduğu gibi Anneler Günü için kozmetik, kişisel bakım, moda, aksesuar, mücevherat, takı gibi hediyelerin de aramalarda ön plana çıktığını görüyoruz. Bu yıl özellikle %30 çiçek, %40 mücevher/takı ve %55 elektrikli küçük ev aletlerinin oranında ön plana çıkacağı kanaatindeyim” şeklinde konuştu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.