CHEP Türkiye 2020 yılında gıda, ev ve kişisel bakım tedarikinin sürekliliğini sağladı

07.05.2021
CHEP Türkiye 2020 yılında gıda, ev ve kişisel bakım tedarikinin sürekliliğini sağladı

Teknoloji ve inovasyonla tedarik zincirine yönelik akıllı ve verimli ekipman çözümleri sunarak 60 ülkede faaliyetlerini sürdüren CHEP, pandemi döneminde sektörlerin yoğun talepleri karşısında üretim hatlarından ürünlerin mağazaya teslimine kadar olan tüm aşamalarda müşterilerin tedarik zinciri süreçlerini sorunsuz bir şekilde yönetebilmesine yardımcı oldu.

2020 yılının ikinci yarısında kritik bir tedarik zinciri süreci yaşandı

Tedarik zincirinde artan talep artışını yönetmek için üreticiler, nakliyeciler ve palet tedarikçilerinin iş birliği içinde çalıştığını kaydeden CHEP Türkiye Genel Müdürü Chris Veerasamy, “Pandeminin yoğun bir şekilde geçtiği 2020 yılında tedarik zinciri her zaman olduğundan kritik bir seviyeye ulaştı. Pandemi boyunca çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği en yüksek önceliğimiz oldu. Ürünlerimizi ve tesislerimizi koruyup, müşterilerimiz ve tüketicilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak şekilde yöneterek hizmetlerimizi 7/24 güvenli bir şekilde sunmaya devam ettik. Mart ayında zirveye ulaşan, normal bir döneme kıyasla üç kat daha fazla gıda ve temel ürün talebiyle paletlere olan yoğunluk da arttı. Bu durum, bizi değişen ihtiyaçlarla uyumlu kalmamızı sağlamak için talep planlamamızın sıklığını artırmaya teşvik etti. CHEP olarak yoğun talep artışı nedeniyle tedarik zincirinde oluşan engeller ve kısıtlamalar karşısında hazırladığımız eylem planlarına göre ilerledik. Esnekliğimiz ve güçlü global ağımız, müşterilerimizin ihtiyaçlarını zamanında ve kaliteli bir şekilde karşılamamıza yardımcı oldu. ” diye konuştu.

 

“Kesintisiz gıda tedariki, sağlık ve güvenlik 2020’nin öncelikli konuları oldu”

Salgınınla başa çıkmak için sağlık, güvenlik, hükümet işleri, iletişim, hukuk, İK, lojistik, operasyonlar, kalite ve risk yönetimi dahil olmak üzere ekip kurduklarını da aktaran Veerasamy, “Kesintisiz gıda tedariki, sağlık ve güvenlik, pandemi döneminde de öncelikli konular olmuştur ve olmaya devam edecek. Bu ekibimizle hizmetlerimizin sürekliliği ve tedarik zinciri süreçlerinin dünya standartlarında olması için endüstri liderleri, gıda güvenliği ve halk sağlığı alanındaki dış uzmanlarla yakın bir şekilde çalıştık.” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.