Otomotiv sektörünün mantar bariyer talebi yüzde 15 arttı

08.05.2021
Otomotiv sektörünün mantar bariyer talebi yüzde 15 arttı

Otomotiv sektörü artan üretim maliyetleri, son ürünün mali değeri bakımından güvenlik gereksiniminde ilk sıralarda yer alıyor. Taşıdığı yüksek riskle birlikte fabrika ve depolama alanlarında güvenlik talebi de her geçen gün artıyor. Otomotiv sektöründe geçtiğimiz yıl yüzde 80 artarak pik yapan mantar bariyerlere olan talep, yılın ilk 3 ayında yüzde 15 artış gösterdi.

Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle yüksek güvenlik ürünleri geliştiren Arma Kontrol, otomotiv sektöründe en çok talep gören ürünleri açıkladı. Geçen yıl yüzde 80 oranında talep artışı yaşayan mantar bariyerler, bu yılın ilk üç ayında da yüzde 15’lik talep artışı gördü. Sektörün en çok talep gösterdiği ürünler ise yine yüzde 80 oranında mantar bariyerler, yüzde 18 ile road blockerlar oldu.

“Güvenlik sağlanırken iş süreçleri de kesintiye uğramıyor”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Arma Kontrol CEO’su Koray Kartal, “Araç hırsızlıkları sektörün en büyük güvenlik sorunları arasında yer alıyor. Üreticiler de hem fabrikalarında hem de depolarında mantar bariyerlerle hırsızlıkların önüne geçmeye çalışıyor. Mantar bariyerler kontrolsüz araç çıkışını engellerken aynı anda yaya ve motosiklet gibi araçların geçişine izin vererek iş akışının devam etmesini sağlıyor. Böylece güvenlik sağlanırken iş süreçleri de kesintiye uğramıyor. Bu artılarından dolayı sektör en çok mantar bariyerlere talep gösteriyor. Arma Kontrol olarak üreticilerin iş süreçlerini hızlandıran, güvenliklerini artıran, araç giriş çıkışlarını kontrol altına alan ve doğrulama yazılımları gibi yeni ürün ve teknolojilerle her zaman onların yanında oluyoruz” diye konuştu.

 

Üreticinin üretime odaklanmasını sağlıyor

Türkiye otomotiv sektörünün yüzde 70’i ile çalıştıklarını da sözlerine ekleyen Kartal şöyle devam etti: “Üreticilerin güvenlik taleplerini günün ihtiyaçlarına göre geliştirerek karşılıyoruz. Mantar bariyer ve road blockerlarımızın birçoğunu yetkili kişiler dışında müdahale edilemeyecek şekilde güvenlik teknolojileriyle donatıyoruz. Böylece fabrika ve depolarda güvenliği sağlayarak, üreticinin güvenliğe değil asıl işlerine yani üretime odaklanmasını sağlıyoruz.”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.