Buğra Kandemir: Pandemi süreci yatırım yapmak için doğru bir zaman

01.06.2021
Buğra Kandemir: Pandemi süreci yatırım yapmak için doğru bir zaman

Yenilikçi VIP hizmet anlayışı ile hizmet veren Platinum Garage’ın Kurucusu Buğra Kandemir’in özel röportajının yer aldığı MAG Business yayınlandı.

 

 

 “Doğru zamanda doğru yatırım yapmanın ileriye dönük olarak iyi bir kâr sağlayacağını düşünüyorum”

 

“Özellikle iş dünyasındaki firmalara, yurt içi ve yurt dışı kaynaklı finansal alanlarda ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ve nakit akışını sağlayabilecekleri imkanlar sunmaya çalışıyoruz” 

 

Uluslararası birçok markada profesyonel iş hayatına başlayan Buğra Kandemir, gelecek projelerini MAG Business’a anlattı. Bankacılık kariyerinin ardından özel sektöre geçiş yapan Kandemir, Platinum Garage’ın kuruluş hikayesini de paylaştı.

 

Ankara’daki tüm galerileri tek çatı altında toplayan Otonomi’de kurduğu Platinum Garage ile VIP hizmet almak isteyenleri buluşturan Kandemir, “VIP hizmet almak isteyen firmalara, şirketlere ve kişilere diledikleri her alanda finansal danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. Ankara dışından gelen kişileri özel araçlarla ile karşılıyoruz. En uygun çözümleri sunarak gerekli tüm süreçlerle ilgileniyoruz” diye konuştu.

 

Pandemi sürecinin yatırım yapmak için doğru bir zaman olduğunu düşündüğünü belirten Kandemir, “ Şu an piyasalardaki durgunluk, fiyatların gerilemesine sebep oluyor. Doğru zamanda doğru yatırım yapmanın ileriye dönül olarak iyi bir kâr sağlayacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Sizi biraz daha yakından tanımak isteriz. Bize kendinizden ve kariyer serüveninizden bahsedebilir misiniz?

2007 yılında Citibank’ta başlayan profesyonel meslek hayatım Philips Morris ve Finans Bank ile devam etti. Finansbank’ta en alt kademeden başlayarak eğitim birimi ve pazarlama biriminde yöneticilik, şube bankacılığı ve şube müdür yardımcılığı yaptım. 2016 yılında bankacılık kariyerimi sonlandırarak özel sektöre geçiş yaptım. 2017 yılında ufak bir galeride krediler üzerine çalıştım. On ay orada çalıştıktan sonra kendi işimi kurmaya karar verdim. Daha sonra Otonomi’de kendi şirketimi kurarak Platinum Garage olarak faaliyetlerime başladım.

 

Otonomi’de kurduğunuz Platinum Garage ile ülkenin dört bir yanında faaliyetlerinizi sürdürüyorsunuz. Genel hatlarıyla sunduğunuz hizmetler hakkında bilgi verebilir misiniz?

Platinum Garage olarak Otonomi’de başladığım ticaret hayatım verimli çalışmalar ve kalıcı ilişkilerle devam etti. Böyle olunca Ankara dışından da taleplerimiz arttı. Platinum Garage olarak VIP hizmet almak isteyen firmalara, şirketlere ve kişilere diledikleri her alanda finansal danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. Bu konuda yüzde seksen banka, yüzde yirmi bayi kanalları ile çalışıyoruz. Müşterilerin gerekli bilgileri ve evrakları bize iletildikten, onayı alındıktan sonra kredi işlemlerine başlıyoruz. Eğer Ankara dışından geliyorsa özel araçlar ile karşılıyor, bankalara lojistiğini sağlayarak gerekli evrakları da aldıktan sonra imza süreçlerinin tamamlanmasına destek oluyoruz. Tüm süreçle firma olarak biz ilgileniyoruz.

 

Sektörde başarılı işlere imza atmış bir firma olduğunuzu görüyoruz. Başarınızın sırrı nedir? Sizi tercih etmelerindeki sebep ve diğer firmalardan farklı kılan özellikleriniz neler?

Verdiğimiz destekler göz önüne alınırsa bu sektörde Türkiye genelinde tek olduğumuzu söyleyebilirim. Profesyonel anlamda bu işi yapan birkaç fima daha var ancak onlar yüzde seksen oranında araç satışı yapmaktadır. Platinum Garage olarak biz firmalara, diledikleri her sektörde gerekli olan bütçeleri onlara sağlıyoruz. Çünkü bizim işimizin yüzde sekseni kredi. Küçük ve büyük demeden bize başvuran tüm kurumların operasyon sürecinin aksamadan sürdürülebilir kılınması için gereken özveri ve dikkati gösteriyoruz. Firmanın finansman ihtiyacını doğru şekilde karşılamaya çalışıyoruz. Finansal alandaki yenilikleri ve mevzuat değişikliklerini kurumlara en uygun şekilde uyguluyoruz. Makro ekonomik modelleme, nakit akış tablosuna uygun spesifik modelleme ve finansal risk yönetimi hizmetlerini sunarak hızlı ,verimli ve sürdürülebilir çözümler sunuyoruz. Piyasada en uygun oranlarla hizmet eriyoruz. Bu durumdan müşterilerimiz de memnun kalıyor. Önceliğimiz her zaman kaliteli hizmet vererek müşteri memnuniyetini sağlamak.

 

Finansal danışmanlık sağlayan biri olarak pandemi sürecinde ikinci el araç, konut, tekne veya nakdi destek sağlanmasını isteyen kişilere önerileriniz neler olur?

Aslında yatırım yapmak için doğru bir zaman olduğunu düşünüyorum. Şu an için piyasalardaki durgunluk fiyatların gerilemesine sebep oluyor. Doğru zamanda doğru yatırım yapmanın ileriye dönük olarak iyi bir kâr sağlayacağını düşünüyorum.

 

Firmalara hibe veya destek kredileri kullanabilmelerinde aracılık yapıyorsunuz. Bu hususta siz nelere dikkat ediyorsunuz?

Özellikle iş dünyasındaki firmalara, yurt içi ve yurt dışı kaynaklı finansal alanlarda ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ve nakit akışını sağlayabilecekleri imkanlar sunmaya çalışıyoruz. Bu konularda başta Avrupa Birliği Hibe ve Teşvik Kredileri olmak üzere birçok alanda hizmet veriyoruz. Yurt içinde ticari kredilerinden leasinge kadar tüm finansal alanlarda hizmet veriyoruz.

 

Son olarak ileriye yönelik hedeflerinizden bahsedebilir misiniz?

Her zaman hayatımda belli hedefler koyarak bu doğrultuda hareket ettim. Şu an için yakın vadeli hedeflerimden biri Platinum Garage olarak şubeleşmek. Başta Ankara olmak üzere yurt içi ve yurt dışında büyüyerek şubeleşmeyi düşünüyorum.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.