Belediyelere tek yazılımla hem yönetim hem de kontrol kolaylığı

09.06.2021
Belediyelere tek yazılımla hem yönetim hem de kontrol kolaylığı

Belediyelerin etkin yönetimini ve kaynak verimini artıran entegre çözümler vatandaşın yönetim süreçlerine etkin katılımını, belediyenin ve hizmetlerinin ölçülebilirliğini kolaylaştırırken, etkili bir yönetimi de beraberinde getiriyor. Belediyelere hizmet veren DİA Yazılım Genel Müdürü Suha Onay, “Muhasebeden, restoran yönetimine, billboard yönetiminden, demirbaş takibini yapan ekibe kadar tüm kadronun koordine olup süreçlerini kolayca yürütebilmelerine olanak sağlıyoruz” dedi.

DİA olarak Türkiye çapında birçok farklı belediye yönetimi ile çalıştıklarının altını çizen DİA Yazılım Genel Müdürü Suha Onay, “Belediyelere sunduğumuz avantajlar arasında birimlerini tek bir sistemle kontrol edebilme özelliği de bulunuyor. DİA, bulut teknolojisinin avantajı olarak server ve donanım masrafı olmadığından maliyet avantajı da sağlıyor. Ayrıca entegre bir hizmet sunulduğundan tüm ekipler DİA üzerinden iletişim kurabiliyor. Muhasebeden restoran yönetimine, billboard yönetimini yapan ekipten, demirbaş takibini yapan ekibe kadar tüm kadro koordine olup süreçlerini kolayca yürütebiliyor. Şu an onlarca belediyeye bu kapsamda hizmet veriyoruz” dedi.

Ayrıca Türkiye’deki uzman iş ortaklarının her aşamada kendilerine destek sağladıklarını da sözlerine ekleyen Onay, DİA’nın belediyelere sağladığı avantajlar ve süreçler hakkında bilgiler verdi; Personel daire başkanlıklarında bordro süreçleri, İmar A.Ş.’ler ve diğer belediye iştiraklerinde muhasebe yönetimi, e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter kullanımı, sosyal tesislerde restoran yönetimi, bilgi işlemde demirbaş takibi, kademelerde teknik servis süreçleri ve billboard süreçleri DİA ile yönetiliyor.  Billboard yönetim sürecinde; DİA Hizmet rezervasyon modülü üzerinden satış ekibi rezervasyonu alıyor. Alınan rezervasyonlara topluca görev başlatıyor. Görevin birinci adımı muhasebeye düşüyor, fatura kesiliyor ve ödeme alınıyor. İkinci adımda asılacak reklamın basılacağı ekibe görev düşüyor. Hazırlandığında bir sonraki adıma geçiyor ve saha ekibi reklamları asıyor. Rezervasyon süresi bitince toplama ekibi reklamı kaldırıyor ve DİA‘daki görev tamamlanıyor. 

Ayrıca son dönemde yardım faaliyetlerinde gelen yardım ürünlerinin, kimlere ne yardım yapıldığı, kaç aileye yardım edildiği gibi bilgileri de cari hesaplar üzerinden takip edilebiliyor. Öte yandan belediyeler, farklı firmalardan yardım için gelen ürünleri barkodlu olarak takip edebiliyorlar. 

DİA’nın çalıştığı belediyeler arasında Ordu, İzmir Karabağlar, Torbalı Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi Personel AŞ, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Samsun, Çayırova Belediye Başkanlığı, Kazancı Belediye Başkanlığı, Darıca Belediyesi İşletme ve İştirakler Müd. Turizm ve Sosyal Tesisleri, Çayırova Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü, Bolu Belediyesi Bayan ve Erkek Konukevi bulunuyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.