Tarım Dronlarına AGROEXPO Fuarı’nda yoğun ilgi

25.06.2021
Tarım Dronlarına AGROEXPO Fuarı’nda yoğun ilgi

Tarımsal ilaçlama dron pazarında Türkiye’de sektörün lider oyuncusu olan Dronmarket’in  AGROEXPO Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda açtığı stant, ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor.

AGROEXPO Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı 23 Haziran’da Türkiye’nin en büyük fuar alanı olan Fuar İzmir’de kapılarını açtı. Katılımcılar, Türkiye’nin ilk dron teknoloji ve çözümleri platformu olan Dronmarket standındaki son teknoloji zirai ilaçlama dronlarını yakından görme, modern tarımda dron teknolojileri hakkında tüm merak ettiklerini öğrenme şansı buluyor.

Dronmarket Genel Müdürü Serhan Yaldız; “2018’den itibaren kurumsal ve endüstriyel uygulamalarda daha fazla yer bulmaya başlayan dronların en yaygın kullanıldığı sektörlerin başında tarım geliyor. Bugün özellikle spreyleme ve bitki sağlığını gözleme odaklı kullanımlarda dronlara olan ilginin arttığını görüyoruz” dedi.

Sektörün taşıdığı potansiyeli ve kendilerini anlatabilme araçlarından birinin bu tip fuarlar olduğunu söyleyen Yaldız; “ Bu fuar ile ticari ilişkilerimizi güçlendirmekten, dronların tarım sektöründe kullanımının avantajlarını, faaliyet alanımızdaki son yenilikleri ve deneyimlerimizi katılımcılarla paylaşıyor olmaktan dolayı çok mutluyuz.” şeklinde konuştu.

 

 

Dronmarket hakkında: Dronmarket.com 2015 yılında ileri teknoloji dron çözümleri sunmak ve bu alanda hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Dronmarket.com, kişisel ve ticari amaçlı kullanıma yönelik insansız hava araçları, yedek parça ve aksesuar satışı yapan, yurtdışı gelişmeleri yakından takip eden ve takipçilerini bilgilendirmeyi hedefleyen Türkiye’nin ilk dron teknolojileri platformudur.

DJI Enterprise, DJI AGRAS, EMLID, CHASING, FrSky, Sunnysky markalarının Türkiye resmi distribütörü olan dronmarket.com uzman kadrosuyla ileri dron teknolojileri çözümleri sunmaktadır. Tarımda dron uygulamalarında öncü konumda olan Dronmarket.com tarım dışında, Dronmarket Endüstriyel, Dronmarket Robotik, Dronmarket Akademi (SHGM Onaylı İHA Eğitimleri) ve Haritalama olmak üzere 5 ayrı alanda çalışmalarını sürdürmektedir. Bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında yaptıkları projelerle adından söz ettiren dronmarket.com; İstanbul’da bulunan genel merkezleri ve Sakarya Teknokent yerleşkesinde bulunan Ar-Ge ofisleri ile faaliyetlerine devam etmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.