Bayram tatilini daha konforlu ve güvenli hale getirin

13.07.2021
Bayram tatilini daha konforlu ve güvenli hale getirin

Yaz aylarına denk gelen bayram tatiliyle birlikte, bayramı farklı şehirlerde geçirmek isteyenler, araçlarıyla uzun yolculuklara çıkıyor. Dünyanın lider teknoloji şirketlerinden OSRAM, inovatif ve akıllı yaklaşımlarla geliştirdiği; AirZing Mini, TYREinflate ve BATTERYcare ailesi ile uzun yolculuklarda sürücülerin yanında oluyor. Arabadaki kirli havayı temizleyen, biten akülere ve inen lastiklere çözüm olan yeni teknolojiler, konforlu ve güvenli yolculukların kapısını aralıyor. 

 

İnsanların ve toplumların yaşam kalitesini iyileştirme hedefiyle teknolojik ürünler geliştiren OSRAM, bayram tatiliyle birlikte artan araç yolculuklarında sürücü ve yolcuların hayatına ürünleriyle konfor ve güvenlik katıyor. Sürüş güvenliği ve konforunu artırıcı teknolojilerle son tüketiciyle buluşan OSRAM; LED UV-A hava temizleyicisi AirZing Mini ile araç içindeki havayı temizliyor, kompresör ailesi TYREinflate ile araç lastiklerinin her an doğru basınçta olmasını sağlıyor. Olası araç akü bitme/durma sorununa karşı BATTERYcare ailesi ile çözüm sunan OSRAM, bayram tatilinin yolculuklarını sorunsuz ve güvenli bir şekilde geçirmeleri için sürücülerin yanında oluyor.

 

Bakteri ve virüslere karşı yüzde 99.9 etkili

OSRAM, pandemiyle birlikte hayatımızın en büyük önceliği olan havanın hijyeni sorununa AirZing Mini ile çözüm oluyor. Araçlarda havada asılı olan mikrop, bakteri ve virüsleri yüzde 99.9 oranında arındıran LED UV-A hava temizleyicisi Air Zing Mini, manyetik tutucusu ve USB kablosuyla pratik bir kullanım sunuyor. Havayı emdikten sonra UV-A ışını yayan LED’lerden ve titanyum dioksit filtresinden geçirerek havayı temizleyen Air Zing Mini, saflaştırılmış, iyonize havayı dışarı veriyor. Havadaki mikroorganizmaları ve alerjenleri de ortadan kaldırdığı gibi kötü kokulardan da arındıran ürünün filtreleri, su ile kolayca temizlenebiliyor. Ekonomik, filtre değiştirmeye gerek bırakmayan Air Zing Mini, 25 desibel ile son derece sessiz çalışıyor.

 

OSRAM hava kompresörü ailesindeki 3 model ile farklı ihtiyaçlara çözüm sunuyor

Lastik basıncı, araç kontrolünden fren mesafesine kadar birçok hayati kriteri doğrudan etkiliyor, bu etkisiyle de güvenli bir yolculuğun olmazsa olmazı oluyor. OSRAM, TYREinflate kompresör ailesi ile bayram yolculuklarının güvenli bir şekilde geçmesini sağlıyor. Analog basınç göstergesine sahip TYREinflate 200, tam inik lastiği 5 dakikadan daha kısa sürede şişirilmesini sağlıyor. Dijital ekrana sahip TYREinflate 450, lastik doğru basınca ulaşınca otomatik olarak duruyor ve bir sonraki kullanım için ayarlanan değeri hafızasında saklıyor. Model, tamamen inik bir lastiği yaklaşık 3,5 dakikada şişiriyor. Ailenin en hızlısı TYREinflate 1000, tamamen inik bir lastiği 2 dakikada şişirebiliyor ve şişirme göstergeli geniş dijital ekran, süreci takip etmeyi kolaylaştırıyor. LED parlak ışığı da bulunan modeller, karanlık yerlerde bile lastiğinizi rahatlıkla şişirmenizi kolaylaştırıyor. Uzun kablo ile araç etrafında her yere rahatlıkla ulaşabilmenizi de sağlıyor.

 

Akü bitmesine anında ve pratikçözüm

Farklı bir şehirde ya da mola verilen bir anda araç aküsünün bitmesi, yolculuğu kabusa çevirebilecek anlardan biri olabiliyor. OSRAM akü bitme sorununu BATTERYcare ailesi ile sorun olmaktan çıkarıyor. Lityum iyon dahil her tür aküyü kolaylıkla şarj edebilen OSRAM BATTERYcharge akıllı şarj ailesi, oldukça pratik bir kullanım sunuyor. Pil tamamen şarj olur olmaz otomatik olarak, bakım ve bekleme moduna giren BATTERYcharge, akünün aşırı şarj olmasının da önüne geçiyor. BATTERYcare serisinin diğer üyesi OSRAM BATTERYstart ailesi, akü boşalmalarında aracın kolayca çalıştırılması için güvenli, kompakt ve ekonomik bir çözüm sunuyor.

 

Riskleri ortadan kaldırıyor

OSRAM BATTERYstart ailesi ile aküsü biten aracı çalıştırmak için akü takviye kablosu ya da başka bir araca gerek kalmıyor. Ayrıca diğer yöntemlerde olduğu gibi aracın elektrik aksamına zarar verme riski de ortadan kalkıyor. Bagaja, torpidoya veya kapı cebine kolayca sığabilen modeller, biten aküleri şarj etmenin yanı sıra elektronik aletlerin enerji ihtiyacını da kolaylıkla sağlayabiliyor. OSRAM BATTERYstart serisinin, daha büyük boyutu ve sonsuz takviye özelliği ile profesyonel servisler için tasarlanan PRO modeli de bulunuyor.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.