Keiretsu Forum Türkiye’den dijital güzellik asistanı Melo App’e 5 Milyon TL değerleme üzerinden yatırım

17.07.2021
Keiretsu Forum Türkiye’den dijital güzellik asistanı Melo App’e 5 Milyon TL değerleme üzerinden yatırım

En yetenekli kişisel bakım ve güzellik uzmanlarını bir araya getirerek bu hizmetlere ihtiyacı olan müşterilerin, istediği uzmandan istediği yer ve zamanda kolayca randevu almasını ve güvenli ödeme yapmasını sağlayan için dijital güzellik asistanı Melo App, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcılarından 5 Milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı.

2019’da iki aylık bir geliştirme sonucunda MVP olarak yayınlanan ve uzman kayıtlarına başlayan Melo App, aynı yılın son baharında ilk satışını gerçekleştirdi. 2020 başında teknolojisini geliştiren ve Melo App olarak play ve App Store’da yerini alan uygulama, yasaklardan dolayı güzellik salonlarının kapalı olduğu 3 ay boyunca teknolojisine ve uzman sayısını artırmaya odaklanarak, müşterilerin ‘evde kişisel bakım’ ihtiyacını karşılayamaya başladı.

Melo App’in Türkiye’de kişisel bakım ve güzellik hizmetlerini müşterinin bulunduğu konumda almasını sağlayan ilk teknoloji girişimi olduğunun altını çizen Melo App Kurucusu Melis Bilgili Baki, “Melo App, bir güzellik salonu ya da kuaföre gitmeden, müşterilerin ihtiyacı olan kişisel bakım ve güzellik hizmetlerini evleri, ofisleri veya otellerinde almalarını sağlayan bir dijital güzellik asistanı. Müşterilerin ‘tek tıkla’ sertifikalı ve uzman kuaför, berber ve güzellik uzmanlarını keşfetmesini, ihtiyacı olan hizmeti kendi hijyen ve konfor alanında almasını sağlıyoruz. Sistemine kayıtlı Melo sanatçılarının işlerini dijitale taşıyarak, boş zamanlarını ek gelire çevirmelerini, ister çalıştıkları salonda isterlerse de freelancer olarak yeni müşteriler edinmelerini, kolay ve güvenli bir şekilde online randevu ve ödeme almasını sağlıyoruz. ‘Evde güzellik hizmeti’ sistemini ülkemize ilk getiren ilk teknoloji girişimiyiz. Rakiplerimizden farklı olarak pandemiden önce kurulduk. Sektörün öncüsü olarak, diğer girişimlere ilham olup ülkemizdeki bu pazarın gelişmesini sağladığımız için mutluyuz. Türkiye’deki rakiplerinden farklı olarak kurucuları güzellik sektörü ve mobil uygulama alanında uzmanlaşmış bir girişimiz. İş modeli olarak ise hem freelancerlar hem de salon çalışanları için kullanılabilen bir sistem sunarak global rakiplerimizden de oldukça ayrılıyoruz. Melo App’de müşteriler hem uzmanların salonunda hem de evlerinde ücretsiz randevu oluşturabiliyorlar. Aynı zamanda uygulama içerisinde sunduğumuz Rich Media ile kullanıcıları içeride uzun süre tutmamız, marka iş birliklerimiz, ürün hediye etmemiz gibi birçok konuda farklılaşıyoruz.” dedi.

Şu an ki uygulamada; İstanbul, Ankara dahil 15 şehre ve İran Tahran’da 1000’den fazla sertifikalı kuaför ve güzellik uzmanına, 20 binden fazla kullanıcıya hizmet verdiklerini de sözlerine ekleyen Bilgili Baki, “13 dakika uygulama içi ortalama vakit geçirme süresine ulaşmış bulunuyoruz. Şu ana kadar Miniso, New Essentials, Gulsha gibi glabal 8 marka ile çalıştık. Şimdilik klasik bir pazar yeri gelir modeline sahibiz. Randevu üzerinden komisyon alıyoruz. Aynı zamanda iş birliği yaptığımız kozmetik firmalara sunduğumuz reklam çalışmaları, veri analizleri, deneme ürün dağıtımı gibi hizmetleri üzerinden elde ettiğimiz bir gelir akışımız oluyor. Keiretsu Forum’dan aldığımız 692 bin TL yatırım desteği ile hedefimiz ‘güzellik’ denince ilk akla gelen uygulama olmak. Bu hedefimize adım adım ilerliyoruz. Başta MENA sonrasında ise globalde adımızı bu şekilde duyuracağız.” şeklinde konuştu.

Bilgili Baki ayrıca; Melo App kullanıcı ve uzmanlarının randevu aldıkça, kozmetik markalardan orijinal veya deneme boy ürünler kazandığını ve bu sistem sayesinde hem işbirliği yaptıkları kozmetik markalarının tanıtımını yaptıklarını hem de hediye ürünler hakkında geri bildirim toplayarak, firmalara önemli data analizleri sunduklarını ifade etti.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.